HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Šulíkova skála

Šulíkova skála

Skalní vyhlídku pod Jírovým kopcem JV od Tanvaldu zpřístupnili tanvaldští turisté až v roce 1974, kdy vrchol skály zabezpečili zábradlím. Do té doby skalisko sloužilo horolezcům, což dokládá zajišťovací kruh, nalezený ve spodní části stěny.

Jméno dostala vyhlídka podle obyvatel z nedalekých chalup, kteří „šulili“ (šidili) při karetních hrách. Mimochodem – skupině stavení nedaleko skály se dodnes říká Šulíkov nebo U Šulíků. Z vyhlídky se podíváme do údolí Kamenice, uvidíme města Tanvald a Velké Hamry, východní část Černostudničního hřbetu a vrch Špičák, další výhledy ale omezují vzrostlé stromy. Skála je sice jedním z míst na Tanvaldském vyhlídkovém okruhu, ale nepotkáte tu živou duši.

Přístup

Po Tanvaldském vyhlídkovém okruhu (značeno modrými psaníčky) je skála z Tanvaldu vzdálená asi 5 km. Další možnost: Z Tanvaldu po zelené do Příchovic (tady nezapomenout navštívit rozhlednu Maják Járy Cimrmana!), odtud po žluté k rozcestí Šulíkova skála, významová odbočka asi 100 m ke skalní vyhlídce. Stále se žlutou do Velkých Hamrů, kde se u rozcestí Svárovský pomník lze napojit na modrá psaníčka vyhlídkového okruhu směrem do Tanvaldu. Asi 12 km.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: