Spacáky Pinguin zase o krok dál: nové materiály, konstrukce a izolace

Spacáky Pinguin zase o krok dál: nové materiály, konstrukce a izolace

Evoluci nezastavíš… Stejně tak je tomu u spacáků náchodské značky Pinguin. Řadíš-li se do spáčské kategorie „Princezna na hrášku“ nebo „Zmrzlík“, pak zbystři, v nových řadách spacáků si každý něco najde.

Po přepracování batohů přišly na řadu i spacáky. Nedošlo ale jen ke změně střihů nebo přidávání či ubírání modelů. Největší rozdíl dělá to, co není okem téměř rozeznatelné – použité materiály, konstrukce a nová izolace.

KLIMATIZACE A ŠINDEL

Ne, nadpis se nezatoulal ze stavařského časopisu, stále čteš o spacácích. „Klimatizací“ jsem označil technologii Clima Control Shield, kterou je vyrobena svrchní látka spacáků. Tato technologie aplikovaná na ripstopový Nylon Ultralight DWR u spacáků řady BHB micro a Polyester DWR u řady Thermic Fibre PFM má za úkol zabránit úniku teplého vzduchu zevnitř spacáku a zároveň zajistit přiměřenou prodyšnost a odolnost proti větru, čímž dochází k zabránění kondenzace tělesné vlhkosti uvnitř spacáku.

Šindelová konstrukce spacáku u řady BHB micro slouží ke zlepšení izolačních vlastností spacích pytlů. Tak je při stejné gramáži výplně dosaženo lepších výsledků. První vrstva výplně je přišita k svrchní látce spacáku, zatímco vnitřní (spodní) je rozstříhána a do komor vložena tak, aby tvořila zmíněné šindele. Tím dojde až na polovině ploše spacáku překrytí třemi vrstvami výplně při úspoře hmotnosti spacáku. Pinguin plní spacáky umělými výplněmi, ať už velice osvědčenou BHB micro izolací nebo novou Thermic Fibre PFM.

Výplň nové generace Thermic Fibre PFM oproti dříve používané klasické konstrukci několika dutinkových vláken je nově tvořena dutými vlákny velmi malého průměru, blížícímu se mikrovláknu, která jsou silikonem vůči sobě zafixována, a tím tvoří pružinový efekt. Tedy kombinuje výhody dutého vlákna a mikrovlákna s výsledným efektem vyššího loftu termoizolační vrstvy. Tato vrstva je nenasákavá, a navíc díky vodoodpudivé úpravě rychle schne a výborně izoluje i při vysoké vzdušné vlhkosti.

Novou kolekci spacáků Pinguin si prohlédni na www.pinguin.cz

HMATATELNÝ KOMFORT

Pinguin rozděluje své spacáky dle typu výplně do dvou skupin – BHB micro (u spacáku označeno CCS) a Thermic Fibre (označení PFM). Kromě rozdílné výplně se spacáky liší i v detailech a použitých materiálech. Ty popíšu níže.

Spacáky s výplní BHB micro mají uvnitř spacáku použitu jemnou polyesterovou látku v úpravě Ultra Lite, YKK zip s ochranou proti zasekávání kryje vycpaná léga a stahování límce a kapuce je rozlišeno kulatou pruženkou a plochou smyčkou.

Spacáky s izolací Thermic Fibre PFM některé vychytávky nemají a úpravu Ultra Lite vyměnila úprava Micro Lite. V této skupině spacáků najdeme rozdělení pro muže, ženy a juniory. Dětské spacáky jsou doplněny o stahovací gumičku, tou ze spacáku o délce 150 cm „uřízneš“ asi 20 cm délky, které junior nemusí vyhřívat.

Kompatibilitu zipů mezi spacáky řady BHB micro nebo řady Thermic Fibre PFM ocení i zamilované páry, s rozdílnými potřebami na izolaci. Proč třeba nespojit Micru CCS s Topasem CCS nebo Savanu PFM s jiným spacákem s izolací Thermic Fibre PFM.

logo pinguin

První výrobky, šité na zakázku konkrétním lidem, byly péřové bundy a spací pytle. Od té doby se sortiment značky Pinguin značně rozšířil a obsahuje širokou nabídku vybavení pro aktivní pobyt v přírodě. Soustředí se na kvalitu, ať už jde o výběr materiálů, nebo zpracování, a hlavně – šetrnost k přírodě. Název značky Pinguin byl zvolen jako synonymum odolnosti po rostlině divoce rostoucí na svazích Jihoamerických And, vysoko nad hranicí lesů, ve skalnatém a nehostinném prostředí silného větru, mrazu a sněhu – Bromelia pinguin.

www.pinguin.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: