Pinguin představuje novou generaci batohů

Pinguin představuje novou generaci batohů

V Náchodě do toho pořádně řízli. Vývojáři vzali stávající modely batohů a dnem i nocí nad nimi seděli a odřezávali vše nepotřebné. Nakonec si k třicátým narozeninám nadělili parádně vyladěnou kolekci batohů na všechna vaše dobrodružství. Čím vás nová řada batohů Pinguin uhrane?

Lehčí a odolnější materiály

Vývoj Pinguinu sleduje světové trendy, a jedním z nich je odlehčování. Dříve používaný materiál HICOR byl sice odolný, ale i těžší. Nyní jej vystřídaly tkaniny z vláken Nylon 6.6 nebo Nylon ROBIC, které jsou lehčí a zároveň odolnější. Spony Duraflexu nahradily spony NIFCO s doživotní zárukou, které najdete na každém batohu v různých provedeních, od zdrhovadel přes přezky, spony až po háčky hrudních popruhů. Pokud se řekne kvalitní zip, myslí se tím zip od YKK, který k batohům značky Pinguin neodmyslitelně patří již několik let.

Design a funkčnost

V jednoduchosti je krása, a u batohů Pinguin také ukrytá síla. Zjednodušením střihů batohů a postupným odřezáváním běžně nepoužívaných prvků došlo ke zkrášlení a dalšímu odlehčení všech batohů, od těch nejmenších na krátké procházky až po ty největší, do kterých sbalíte jídlo a vše potřebné na měsíční přechod uprostřed divočiny. Každý detail je funkční – na nových batozích najdete vše, co potřebujte, a není na nich nic, co byste nevyužili.

Zádové systémy

I zádové systémy prošly inovativním procesem. V poslední kolekci se můžete setkat s celkem čtyřmi druhy zádových systémů – 3D Mesh Back SystemAIR Vent Back SystemSNOFF E3D. Druhy zádových systémů jsou navrženy dle hlavních aktivit modelu batohu.

Nový SNOFF je nenasákavý, lisovaný a voděodpudivý zádový systém, na který se nelepí sníh, a proto je použit u modelů Ridge a Ace, které jsou určeny do zimních akcí. K těmto batohům lze výztuhu zad vyměnit za certifikovaný chránič značky SAS-TEC, a tím je povýšit na skvělé freeride batohy. Pak je zde ještě jeden model, do kterého lze vložit chránič páteře od SAS-TEC, Flux 15. Jedná se o univerzální jednodenní batoh na kolo, běh nebo jen procházku lesem. Od zádových systémů se můžeme přesunout k promakaným a prodyšným ramenním popruhům a pohodlným bederním pásům.

Univerzálnost a praktičnost

I když si vyberete jen jeden z přepracovaných batohů, zjistíte, že obstojí ve vícero různých akcích. Stojí za tím účelná univerzálnost modularita batohů. Vyjímatelné výztuhy zad, kapsy na chrániče páteře, odnímatelná víka, bederní pásy i hrudní popruhy. Vše funguje perfektně, a i takový detail jako kapsička na schování bederního popruhu jednoznačně povyšuje obyčejný batoh na batoh, který budete rádi užívat. Univerzální použití ještě doplňují praktické detaily, jako jsou chytře rozmístěné kapsičky, poutka, pruženky a řetízky na připnutí dalšího vybavení.

Na batozích byly použity lehčí a odolnější materiály.

Zcela nové modely

Čerstvé přírůstky do rodiny batohů jsou hned tři. Nejmenší novinkou je ledvina Hipbag. Že jsou ledviny přežitkem doby? Nejsme si tím úplně jistí. Ledvina má jak kapsy na láhve, tak i přihrádku na pitný vak. Spousty kapes zajistí rozmístění váhy nákladu rovnoměrně po celém obvodu pasu, a můžete si do nich uložit vše nutné pro celodenní výlet, ať už jdete pěšky nebo na běžky. Kolekci ještě rozšiřují městské batohy Integral a Commute, které budou věrnými společníky v dobrodružstvích betonové džungle. Mimo jiné jsme tyto batohy testovali ve Světě outdooru 3/2019. O tom, jak si vedly, si můžete přečíst na webu www.SvetOutdooru.cz v recenzi batohu Integral nebo Commute.

Název značky Pinguin je synonymem odolnosti rostliny divoce rostoucí na svazích jihoamerických And, ve skalnatém a nehostinném prostředí silného větru, mrazu a sněhu – Bromelia Pinguin. Více informací o vybavení najdete na www.pinguin.cz 

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: