S jakými holemi chodí po Stezce Českem outdooračky Kiki a Káťa alias K2? Inspiruj se!

S jakými holemi chodí po Stezce Českem outdooračky Kiki a Káťa alias K2? Inspiruj se!

Trekové hole jsou na treku nepostradatelným pomocníkem. Bez nich by na Stezku Českem nevyrazily ani Kiki a Káťa alias K2. Jaké hole se jim osvědčily?

Kiki a Káťa (K2) jsou dvě kamarádky a studentky z Brna, které si jednoho dne řekly, že už je nebaví jen sedět doma a že by chtěly zažít kouzlo dálkového treku. Na jejich první trek se vydaly v roce 2021, kdy za 42 dní ušly 1 000 kilometrů severní části Stezky Českem. Dálková chůze je od té doby tak nadchla, že už přestaly jezdit na dovolenou k moři a léto raději tráví chůzí. I díky tomu se rozhodly loni a letos navázat dalším tisícem kilometrů jižní větví Stezky Českem, a dnes už mají obejitou celou naši republiku.

O svých dobrodružstvích také občas přednáší a svými zkušenostmi na Stezce přispěly i do knihy Stezka Českem od Martina Úbla. V budoucnu mají v plánu absolvovat také treky v zahraničí. V nejbližší době se chystají objevovat krásy alpských stezek.

S čím chodíme po Stezce

Na naše výpravy používáme hole Fizan Compact 3. Vzhledem k tomu, že se jedná o nejlehčí hliníkové hole, jsme se bály, že nebudou tak odolné a brzy je zničíme. Obě se netajíme tím, že rády testujeme, co vydrží naše nové věci, a tak jsme tyto hole podrobily nejpřísnějším testům. Jako nejdrsnější test považujeme (nechtěné) odhození hole z mostu do řeky Jizery. Tam jsme přišly na to, že Fizanky opravdu nejsou k zahození. Vydrží skutečně hodně a pomáhají vám držet tempo a stabilitu. Mimo jiné se s nimi i rychleji zvednete ze země a je jedno, jestli si jen zavazujete boty nebo zkoumáte mrtvé hady.

Mimo klasické treky si Káťa vzala Fizanky i na Beskydskou sedmičku, kde jí ušetřily mnoho pádů a obstály bez škrábnutí. Teď už si bez nich trekování nedokážeme představit. Jsou spolehlivým parťákem pro každý krok, a když se vám náhodou porouchají nebo zlomí, prodejce nebo dodavatel vám díl i v rámci pozáručního servisu zdarma vymění.

Kateřina Raimundová a Kristina Adamová
(Upřímné a autentické hodnocení. FIZAN Kateřinu a Kristinu finančně ani materiálně nesponzoruje.)

Fizan Compact

Nejlehčí třídílné hliníkové hole. Jsou velmi oblíbené zejména mezi ultralight hikery, jelikož vynikají nízkou hmotností, rozumnou cenou a na rozdíl od karbonových holí i výraznou odolností.

Výroba v Itálii zaručuje špičkovou kvalitu a odolnost.
Všechny hole Fizan mají bezplatný servis a výměnu dílů. 

Hole Fizan Compact jsou z tenkého, ale pevného eloxovaného hliníku. Bezproblémové nastavení délky zajišťuje Flexi Locking System. Pěnová rukojeť s nastavitelným poutkem poskytuje pohodlný úchop. Hole jsou nabízeny v třídílném i čtyřdílném provedení. 

  • Délka: 59,5 – 132 cm
  • Talířek: 35 mm a 50 mm
  • Hmotnost: 158 g Compact, 169 g Compact 4, 182 g Compact Pro

Kultovní model značky Fizan – nejlehčí třídílné trekingové hole na světě jsme měli možnost otestovat. Přečti si recenzi trekových holí Fizan Compact!

Na českém trhu zajišťuje od roku 2008 výhradní zastoupení značky Fizan firma Alpitrek.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: