Nejlehčí teleskopické hole na světě – Recenze trekových holí Fizan Compact

Nejlehčí teleskopické hole na světě – Recenze trekových holí Fizan Compact

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Fizan Compact
Co je to za výrobek trekové hole
Materiál 1 teleskopická hůl - Hliník AL 7001
Materiál 2 rukojeť - EVA
Materiál 3 odnímatelné poutko s neoprénem
Materiál 4 hrot s karbidovou špičkou
Materiál 5 ochranný gumový kryt hrotu špice
Údaje výrobce 1 3-dílná teleskopická hůl
Údaje výrobce 2 Délka holí: 58 - 132cm
Údaje výrobce 3 průměr trubek - 17 / 16 / 14 mm
Údaje výrobce 4 Flexy Locking System - systém pro zasouvání a vysouvání holí
Údaje výrobce 5 Hmotnost jedné hole: 158g
Údaje výrobce 6 eloxované
Výbava 1 50 mm talířek
Infocena 1590 Kč
Dodává ALPI SPORT CENTRUM
Více info na www.alpitrek.cz

Zaujalo mě

  • váha - nejlehčí hůlky na světě
  • jednoduché a rychlé skládání
  • Přes svou nízkou váhu odolnost a stabilita i v náročném terénu

Shrnutí recenze

Hole Fizan Compact působí na první pohled jako zcela běžné hole. Ovšem jedná se o nejlehčí hole na světě, které jsou současně odolné a stabilní i v náročném terénu.

PODROBNÝ POPIS

Jedná se o trojdílné, teleskopické, hliníkové hole, které jsou nepřekonatelné v kombinaci svých vlastností a využití. Fizan je italská značka založená roku 1947, která dokázala spojit 3 důležité vlastnosti, které každý běžec či trekař od holí vyžaduje. Skladnost ve smyslu zabírání co nejmenšího prostoru při přenášení, nízká váha, jedná se o nejlehčí hole na světě a hlavně odolnost a výdrž materiálu i v náročných podmínkách.

Nejvetší výhodou holí je váha. Jedna hole totiž váží pouhých 158 gramů. Při prvním kontaktu vás hole nejdříve překvapí tím, že na svou váhu nevypadá, při zvednutí hůlky vás překvapí lehkostí, ale budete váhat nad odolností.

Hůlky jsou vyrobeny ze super tenkého a pevného hliníku, dají se roztáhnout až na 132 cm délky z původních 58 cm ve složeném stavu. Flexy Locking System, který umožňuje hůlky vysouvat a zasouvat, je lehký, odolný a spolehlivý.

Rukojeť a poutko holí jsou symetrické. Rukojeť je vyrobena z pěny EVA a poutko je částečně vypolstrované neoprenem. Poutko je možné nastavit, případně zcela odebrat dle potřeby. Vysunutí holí provedete lehce otočením, vysunutím a opět otočením na požadované délce.

Velká stabilita a odolnost i náročném terénu

Test holí probíhal na vícedenním treku v Alpách. Počasí bylo proměnlivé, a tak jsme měli možnost je otestovat jak na kamenitém terénu, tak v bahně i na sněhu. Po celou dobu se hole ani jednou neuvolnily, nezasunuly, nedocházelo ani k nepřijemným vibracím i při těžší zátěži. Hole jsou stabilní i při velké zátěži a delší době používání.

Hole Fizan jsou velmi odolné i v náročném horském terénuHole Fizan jsou velmi odolné i v náročném horském terénu

Rukojeť je velmi příjemná i po delší době, poutko nikde nedře a díky částečnému neoprenovému vypolstrování je příjemné. (A)symetričnost rukojetí je hodně o preferenci uživatele, ovšem díky symetrickým rukojetím, které hole Fizan mají, je jejich využívání jednodušší a univerzálnější, nemusíte stále řešit, do jaké ruky jaká hole patří. Talířky se dají lehce nasadit a sundat nebo je možné dokoupit 85 mm široké.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: