HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Tipy

Tipy

Zkuste nové tabulky a doplněnou databázi

Příznivcům Malého Průvodce přinášíme tři dárky pro dlouhé zimní večery. Zcela nový je přehled spacích pytlů a zimních bund, dále můžete vyzkoušet nové propojení mezi tabulkami a vyobrazenými výrobky a konečně v tomto týdnu proběhla první část aktualizace naší databáze. Podrobnosti dále v článku, doporučujeme vyzkoušet!

Tipy

Novinka: MicroMapy

Na britském trhu se nedávno objevila nová řada map pod značkou MicroMapy, která získala prestižní ocenění za inovaci. Zda jde o skutečně praktický vynález můžete posoudit sami.

Tipy

První pomoc v odlehlých krajích, nejen pro vodáky

Na cestách do přírody vždy hrozí nebezpečí vzniku situací ohrožujících zdraví nebo i život dobrodruhů. Většinou jim lze předcházet tréninkem, opatrností a dobrým vybavením, i přesto můžeme být vystaveni situacím, které nedokážeme ovlivnit. Nehody se i přes sebelepší prevenci stávají a proto neškodí si občas zopakovat jak první pomoc správně poskytnout. Dva články které vám přinášíme nemají být pokusem o kurs první pomoci na papíře, ale nabízí několik postřehů a shrnutí, které se mohou hodit…

Tipy

Počasí, že by ani cykloturistu ven nevyhnal… (II)

Další informace o vybavení pro „celoroční“ cyklisty se dočtete v kapitolách Nezapařit se, Ledové zábaly nejsou to pravé, Zahřívat zevnitř …..

Tipy

Počasí, že by ani cykloturistu ven nevyhnal…

Turistika na kole má určitě svoji hlavní sezónu – léto. Na tom se nejspíš všichni shodneme. Najde se ale hrstka statečných, pro které jsou podzimní plískanice, štípající mráz, vysněžené cesty dlouhé zimy i blátíčko brzkého jara výzvou. První z dvojice článků o cyklovybavení do nepohody.

Tipy

Další ryze česká rodeovka

Po prvních testech nového modelu rodeového kajaku z dílny Železných, které prý přinesly uspokojivé výsledky, se výrobce rozhodl prototyp nové lodi oficiálně představit a v krátké době připravit k prodeji. Novinka se bude jmenovat WIGO a její první oficiální představení vodácké veřejnosti spojené s křestem proběhne tuto sobotu (25.11.) na Vodáckém karnevalu v loděnici Konstruktivy.

Tipy

Nafukovací čluny v nových barvách

Příznivci i odpůrci dosavadního barevného provedení nafukovacích člunů Gumotexu mají napilno. Ti první mají poslední příležitost k nákupu, pokud starou barevnou kombinaci ještě seženou, ti druzí si brzo přijdou na své. Gumotex totiž významným způsobem změnil barvy svých výrobků.

Tipy

Přežívání (III) – umírající umění ?

Závěrečný díl článku o přežívání. Naleznete v něm signalizační a ochranné pomůcky, nástroje, krabičku poslední záchrany a výbavu pro zvláštní účely.

Tipy

Za Soču se platí!

Chystáte-li se náhodou využít možná posledních teplých dnů letošní vodácké sezóny k cestě na oblíbené slovinské řeky Soča a Koritnica, buďte připraveni za jejich splutí vytáhnout z peněženky zhruba 60 Kč.

Tipy

Přežívání (II) – umírající umění ?

Druhá část článku o přežívání. Tentokráte o jídle, prostředcích k rozdělání ohně a navigačních pomůckách.

Tipy

Přežívání – umírající umění ?

Jak překonat kritickou situaci, jak přežít? Kdo dokáže v divočině rozdělat oheň, je králem. Dobrá kudla může mít a často má cenu života, zrovna tak jako kus provazu. První díl článku o přežití z MP 2000.

Tipy

Co nabízí podzimní Sport Prague

Podzimní veletrh Sport Prague se tradičně trochu rozpačitě schovává ve stínu jarní výstavy. Ze zhruba 170 vystavovatelů na pražském Výstavišti se outdoorového vybavení více či méně dotýká zhruba jen třicítka firem. Přesto není výstava bez zajímavých novinek a my se je pro vaši orientaci pokusíme na hrubém sítu naší bleskové reportáže a s několika ještě bleskovějšími fotografiemi blíže představit.

Tipy

Eco-Challenge 2000 – MS v expedičním závodění

Eco-Challenge je mistrovství světa družstev v expedičním závodění a zároveň pravděpodobně nejnáročnější expediční závod na světě vůbec. Malý Průvodce za vás vybral nejdůležitější informace o tomto závodě, který proběhl koncem srpna v náročných podmínkách ostrova Borneo.

Tipy

Co číhá na vodáky?

Poslední vydání anglického časopisu Playboating přináší, kromě mnoha zajímavostí ze světa playboatingu a vodáckého vybavení, též článek zabývající se zdravotními problémy číhajícími na vodáky. Protože víme, že tato nebezpečí nejsou všem vodákům známa případně jsou často podceňována, přinášíme Vám překlad článku v plné verzi.

Tipy

K čemu jsem dospěl za 61 let ježdění na kole

Další příspěvek do cyklistické rubriky. Tentokrát shrnul své 61-leté zkušenosti Václav Forchtner. Jak může vypadat takové kolo na „těžké“ výlety ?