Revoluce od Dynafitu – inovace na skialpovou sezónu 2022

Revoluce od Dynafitu – inovace na skialpovou sezónu 2022

Dynafit představil novinky a nový koncept RADICAL SYSTEM. A co jde?

Na trhu je spousty vybavení a po další sezóně bez sjezdovek to vypadá na další skialpovou sezónu. Všechny sjezdy si budeme muset zasloužit. Kdo si co nevyšlape, si nesjede. A na horách se objeví tedy další začátečníci, kteří se neorientují a tápají v nabídce, termínech a v názvosloví. Dynafit tak nově zákazníkům nabízí celé sety tzv. systémy, aby jim usnadnil výběr vhodného skialpového vybavení. Pro muže a ženy v oddělených balíčcích. O co tedy jde? Jedná se o balíčky, které obsahují: skialpový set + boty + batoh + oblečení.
V Dynafitu jsou připraveni. A vy?

RADICAL SYSTEM – balíček pro skitouring

Tento balíček obsahuje vše potřebné pro ty, kteří chtějí lehce a bez komplikací vystoupat na kopec nebo horu. Jedná se o vyzkoušené vybavení pro skitouring ve stylu „UNPACK AND SKI“. S tímto balíčkem nebyl skitouring nikdy lehčí a bez komplikací s pořizováním toho správného. Každý balíček je dostupný i ve verzi pro skialpinistky. Balíček tedy obsahuje:

Radical 88 Ski Set

Lyže pod patou dostatečných 88 mm a jsou dostupné v délkách 158–182 cm. Set obsahuje i vázání Radical a zaříznuté pásy POMOCA. Vázání nabízí možnost nastavení délky v rozsahu 25 mm a nastavení vypínacích sil ve dvou osách v rozsahu DIN 4 to 10. Pásy jsou z produkce POMOCA. Celý set je teď takovým pomyslným „švýcarákem“, který dodá perfektní výkon při stoupání, ale i ve sjezdu.

Radical Pro Ski Touring Boots

Skialpová bota s unikátním Hoji Lock System je totálně univerzální bota, která však netrpí slabinami univerzálních věci tzv. „na všechno“. Tahle bota dává díky náklonu komínu a nízké hmotnosti volnost při výstupu a po zatažení před sjezdem i dostatečnou tuhost s flexí 120 pro jízdu ve volném terénu. Testováno redakcí Světa outdooru.

Radical 28 Backpack Unisex

Vyzkoušený systém nošení lyží diagonálně bez nutnosti sundávání batohu a extra kapsa na rychlý přístup do batohu. Díky sníženému těžišti jste i ve sjezdu jistější a přirozenější. Použitý materiál je odolný a prodlužuje životnost 650g vážícího parťáka na vaše túry. Objem 28 l dává dostatek prostoru i pro náročné jednodenní túry či vícedenní ve stylu „na lehko“.

Radical INFINIUM™ Hybrid Pants

Softshellové kalhoty hybridní konstrukce jsou opravdovým obojživelníkem pro všechny skialpinistické túry. V exponovaných místech disponují voděodolným GORE-TEX INFINIUM™, díky kterému budete 100% chráněni před větrem, mrholením nebo i slabým deštěm. V oblasti pasu, boků a v zadní části kolen jsou pak doplněny vysoce prodyšným materiálem Dynastretch, který poskytuje extra ventilaci při náročném výstupu.

Radical INFINIUM™ Hybrid Jacket

S touto bundou jste vždy skvěle vybaveni pro vaše horská dobrodružství. Třívrstvá tkanina GORE-TEX INFINIUM™ je zde použitá na exponovaných místech, jako jsou ramena, hrudník, paže a kapuce. Díky tomu je bunda 100% větru odolná a nabízí výbornou voděodolnost, takže budete chráněni před silným větrem, mírným deštěm a sněhem.

Další novinky

Kromě těchto setů přichází Dynafit s dalšími zajímavými novinkami. V oblasti závodního skialpinismu jsou to tyto produkty:

DNA Ski Touring Boot Unisex

Pouhých 800 gramů vážící skialpová bota pro všechny závodníky a chrty, které baví doslova utíkat do kopce a pak rychle pelášit dolů. A to i několikrát za dopoledne. S těmito botami budete na oběd doma, ale v nohách budete mít nachozeno jako ostatní za celý den. Jedná se o unisexový model, který byl stvořen pouze za jedním účelem. Posouvat vás dál, výš a rychleji.

Mezzalama Ski Touring Boots Unisex

Opravdové závodní nářadí pro všechny, kteří se nechtějí na horách zdržovat, ale mají namířeno výš a dál. Koncept vychází z bot DNA a World Cup modelu, ale tady Dynafit zašel ještě dál a použil to nejlepší pro vytvoření tohoto modelu, který hrdě nese název Mezzalama. Hmotnost je pouhých 865 gramů a jedná se o velmi nabroušenou břitvu pro ambiciózní závodníky nebo pro Speed ski mountaineers.

Na brzdách

Od letošního roku se na závodech Světového poháru vyžadují brzdy. Což Dynafit nemůže vůbec zastavit a nabídnul celou kolekci ultralehkých brzd:

Low Tech Race Brakes

Pouhých 30 gramů vážící brzdičky s duální funkcí. Co tedy umí, kromě zastavení lyže? Tyto brzdičky jsou zároveň i podložkou pod botu pro stoupání! Vše se ovládá snadno a hlavně rychle!

Pro závod s časem

DNA Race Wind Pants Unisex

Ultralehké a skladné kalhoty pro závodníky. Tyhle kalhoty vážící pouhých 120 gramů vás jistě nebudou stahovat z kopce, ale naopak. Vystřelí vás tak rychle, že možná poletíte proti proudu času a nahoře budete dřív, než si ostatní zapnou vázání.

DNA Racesuit

Vaše druhá kůže. Buďte vždy o krok napřed. Celý komplet neváží více než 600 gramů. A vy máte vyřešeno oblečení na rychlou túru. 2 v 1. Vršek i kalhoty. Kam s pásy při sjezdu? Jednoduše je zastrčíte do kapsy. Stejně jako všechny ostatní na svahu.

DYNAFIT

Firma se zabývá výrobou vybavení pro skialpinisty (boty, lyže, vázání a oblečení). Historie sahá do roku 1950, kdy byla spuštěna výroba prvních lyžařských bot pod značkou Dynafit. Ve firmě pracují skialpinističtí nadšenci, což se kladně podepisuje na vyvíjených produktech. Používání těch nejodolnějších materiálů pro výrobu je samozřejmostí. Vázání Dynafit jsou vyráběna ručně v Německu. Více na www.dynafit.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: