Přívoz Oseček

Přívoz Oseček

Přívoz u obce Oseček zajišťuje překonání řeky Labe v úseku mezi Poděbrady a Kolínem.

Umožňuje tak zkrátit si cestu a rozšířit akční rádius vašich výletů, zároveň i vyhnout se velkým městům, průmyslovým aglomeracím a rušným dopravním tepnám při překonávání Labe po nejbližších mostech. Plavba přívozem pak sama může být zpestřujícím zážitkem. Přívoz funguje v sezóně od května do září. V období největší návštěvnosti jezdí  pravidelně v půlhodinových intervalech.

Na levém břehu Labe u Osečka je součástí přívozu dřevěný stánek s občerstvením, půjčovna lodí a molo, sloužící jako veřejné kotviště. S převozníkem, obsluhujícím zároveň stánek, je možné se domluvit na individuálním převozu, třeba i jen jedné osoby. Přijdete-li z pravého břehu Labe, je možné převozníka přivolat údery na železnou traverzu.

Přívoz pojme najednou cca 10 osob, nebo poloviční počet cyklistů. Jednotná cena je 10 Kč za osobu a 8 Kč za jízdní kolo, malé děti do 6 let jezdí zdarma.

Za pozornost stojí i obec Oseček s velkou návsí s pěknými historickými selskými domy a rybníčkem uprostřed. Na pravém břehu Labe je chatová osada Oseček, na níž přímo navazuje Národní přírodní rezervace Libický luh.

Přístup:

Oseček je dostupný na levém břehu např. z Poděbrad (8 km po zelené), je možné si udělat cyklovýlet ze Sadské či Nymburka (20 km). K pravému břehu přívozu lze dorazit z Kolína po červené do Libického luhu a pak po žluté (asi 12 km), z Velkého Oseka 3 km, z Libice nad Cidlinou 4 km. V dosahuje i Chlumec nad Cidlinou či Kutná hora (asi 30 km).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: