Není merino jako Devold merino

Není merino jako Devold merino

Oblečení z merino vlny zažívá svůj vzestup, avšak ne všichni výrobci tohoto zázraku mají stejný přístup k výrobě jako norský Devold. Pojďme se podívat, co stojí za dlouholetou tradicí výroby vlněného oblečení.

Historie značky Devold sahá až do roku 1853, kdy se Ole Andreas Devold, mladý průmyslník, vrátil z Německa do rodného Ålesundu, aby plný optimismu začal s výrobou a prodejem vlněného spodního prádla, háčkovaných červených čepic a slavnostních vlněných obleků vlastní výroby. Zanedlouho se jeho výroba a obchod rozrostly natolik, že se stal důležitým prvkem rozvoje svého okolí tím, že na sebe vzal mnoho sociální odpovědnosti – zakládal nemocnice, kostely, školy, obchody se smíšeným zbožím, ale postavil i 20 domů pro své zaměstnance.

UPLÉST SVETR JAKO UPÉCT CHLEBA

Ke kvalitnímu výrobku neodmyslitelně patří kvalitní materiál. Merino vlnu Devold odkupuje přímo od farmářů na Novém Zélandu, v Austrálii, Argentině i Tasmánii. Díky tomu má možnost kontrolovat kvalitu vlny a způsob chovu ovcí. Tím zajišťuje nejkvalitnější surovinu, kterou může dále zpracovávat.

Ale je to stejné jako s pečením chleba. Můžete si koupit mouku v BIO kvalitě, míchat ji s nejčistší vodou, ale chvíli bude trvat, než upečete ten nejlepší bochník chleba. K prémiovému výrobku je potřeba i správné know-how, kterého za více než 165 let Devold posbíral více než dost.

INVESTICE DO KVALITY, TECHNOLOGIÍ A PERSONÁLU

Aby byla ve výrobě zajištěna největší možná kontrola kvality, rozhoduje se namísto přesunutí výroby do Asie k vybudování továrny v Litvě, kde probíhá celý proces výroby oblečení Devold. Kromě kontroly kvality výroby jsou zajištěny evropské ekologické standardy a adekvátní pracovní podmínky.

Devold se pyšní velice nízkým procentem reklamací. Pouze 0,06 % výrobků je vráceno k reklamaci, a to především díky výběru kvalitního materiálu, léty získanému know-how, pečlivé a kvalifikované práci jeho zaměstnanců a striktní výstupní kontrole.

Roald Amundsen v oblečení Devold na Jižním pólu v r. 1911
Roald Amundsen v oblečení Devold na Jižním pólu v r. 1911

OVĚŘENO LÉTY EXPEDIC

Vlna je historicky nejpoužívanějším materiálem v drsném prostředí severní Evropy. Protože vlnu Norové znali velice dobře, vsázeli na ni i při těch nejobtížnějších podnicích, které si dokázali představit. Podobně jako na sever tři roky driftující Fridtjof Nansen na lodi Fram zamrzlé v ledu nebo Roald Amundsen v roce 1911, když dosáhl jako první Jižního pólu, tak i dnešní dobrodruzi a sportovci volí Devold pro své výpravy.

Devold of Norway

Jedna z nejstarších outdoorových značek na světe. Vlněné oblečení vyrábí v Norsku již od roku 1853 a během své existence oblékala řadu dobrodruhů, objevitelů i outdoorových nadšenců včetně Fridtjofa Nansena. V Devoldu stál také v roce 1911 Roald Amundsen na Jižním pólu. I v současnosti je považována za světovou špičku z hlediska kvality produktů a inovací ve zpracování a výrobě z vlny. Devold nabízí širokou kolekci funkčního prádla z merino vlny, ponožek, čepic, tradičních vlněných svetrů i lifestylových produktů. Pravidelně vyhrává ocenění ISPO awards za inovace při výrobě vlněných výrobků. Produkty jako Devold Expedition a Duo Active rozhodně nechybí ve výbavě žádného outdooristy nejen v Norsku. www.devold.cz

Testováno Světem outdooru 2020.

Naši testeři vyzkoušeli:

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: