Vlněné triko nejen na zimu – recenze Devold Hiking Man Shirt

Vlněné triko nejen na zimu – recenze Devold Hiking Man Shirt

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Devold Hiking Man Shirt
Druh sportu outdoor
Druh oblečení spodní prádlo
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 100% Merino
Barevné varianty Grey melange, Forest, Mistral
Velikostní varianty S, M, L, XL, XXL
Teplotní limit Komfortní zóna nošení: +25 °C až – 5 °C
Údaje výrobce 1 Gramáž: Warm 190gr/m2
Údaje výrobce 2 Vlákno: Fine 18,7 micron
Údaje výrobce 3 Hmotnost: 215 g (vel. L)
Infocena 1799 Kč Kč
Dodává Norská móda
Více info na www.norskamoda.cz

Zaujalo mě

  • velice pohodlný a funkční střih
  • ploché švy
  • elegantní vzhled

Shrnutí recenze

Devold Hiking Man Shirt je novinka v nabídce Devoldu. Jedná se o triko s dlouhými rukávy, které je upletené ze dvou různých pletenin merino vlny. Kombinace dvou úpletů z něj dělá sportovní avšak elegantní triko. Testováno u moře, na skalách i na horách. Jak to dopadlo?

PODROBNÝ POPIS

Triko je upletené ze dvou různých pletenin merino vlny. Celé triko je elastické a pletenina i žebrování či síťovina neomezují v pohybu. Panely ze síťoviny jsou umístěny celkem na 4 místech. Po dvou v podpaží a na bocích. Ty v podpaží považuji za funkční prvek a na bocích za designový, protože na tomto místě se obvykle nepotím. Ploché švy netlačí a navíc působí jako designový prvek. Rozdělují triko na části a tak dostává sportovní vzhled.

Devold HIKING man příprava na túru. Přechod kompletního hřebene Suchých skal.Devold HIKING man příprava na túru. Přechod kompletního hřebene Suchých skal.

Devold Hiking Man Shirt kombinuje dva druhy vlněné pleteniny.Devold Hiking Man Shirt kombinuje dva druhy vlněné pleteniny.

Devold Hiking Man Shirt na chalupě v Jizerských horách.Devold Hiking Man Shirt na chalupě v Jizerských horách.

Jak sedí

Značku prezentuje vyšitý tmavě šedý nápis DEVOLD a na levém rukávu tmavomodrá Devold nášivka opatřeny norskými národními barvami.
Rukávy jsou lehce delší, než je u běžného oblečení zvykem, což považuji za výhodu. Ani při zvednutých rukou tak rovněž nedochází k jejich vyhrnování. Zadní díl je prodloužený.

Outdoorová elegance

Triko v barvě Grey melange působí elegantně a decentně a rozruch byste s ním nezpůsobili ani na Week of fashion v Paříži. Vyhrnuté rukávy by působily vyloženě elegantně. Nejlépe je však tomuto triku v divočině, na horách, pod stanem či v kempu. Triko se mnou strávilo dovolenou u baltického moře na Rujáně a na Usedomu. Podvečerní procházky na břehu nebo sezení v kempu mu vyloženě vyhovovaly a přitom díky vlně stačilo na celý pobyt jenom jedno triko.

Dále jsem ho vzal s sebou na výlet i na jedno nejstudenější místo v Česku. Na osadu Jizerku, kdy mi každé ráno a každý večer výborně posloužili při pobytu venku na studeném jizerském vzduchu. Dále nějaké lehčí lezení jako např. Vysoké Tatry, krkonošské skalky, apod. Celkově jsem s trikem strávil cca 20 dní.
Za tu dobu používání triko nezaznamenalo žádné poškození. Natržení či párání. Pozor je nutno si dávat na suché zipy. Ty část opatřena háčkem umí být pěkně agresivní a umí potrápit i odolnější materiál než je vlna.

Devold HIKING Man na Suchých skalách během přechodu hřebene.Devold HIKING Man na Suchých skalách během přechodu hřebene.

DEVOLD Hiking Man.DEVOLD Hiking Man.

Malé a decentní označení DEVOLD na levé paži.Malé a decentní označení DEVOLD na levé paži.

Kombinatorika

Uvedenou komfortní zónu nošení je třeba brát s rezervou podle stupně aktivity.  Mě se osvědčila kombinace s trikem Devold Breeze – krátký rukáv s gramáží 150 g/m2. Obě trika jsem kombinoval dle teploty a aktivity. Dohromady dají 340 g/m2 plus vzduchovou vrstvu mezi sebou a to už je pořádná izolace.

Síťovina v podpaží u trika Devold Hiking Man Shirt.Síťovina v podpaží u trika Devold Hiking Man Shirt.

Značení a technické symboly už nejsou na etiketě, ale jsou vytištěné přímo na triko.Značení a technické symboly už nejsou na etiketě, ale jsou vytištěné přímo na triko.

Plánování túry v Jizerských horách a příprava na testování.Plánování túry v Jizerských horách a příprava na testování.

Závěr

Triko Devold Hiking je elegantní nejen spodní triko pro aktivity v přírodě, ale i pro volný čas, protože si v něm i v civilizaci nemusíte připadat jako na výpravě do divočiny. Vlna jako tradiční materiál přináší všechny svoje výhody, ale i nevýhody. Pozitiva však převládají a vlněné triko či další prádlo patří do šatníku každého moderního člověka či tradičního dobrodruha.

Další informace

Logo DEVOLD 2016

Funkční termoprádlo a outdoorové oblečení z merino vlny s důrazem na kvalitu a životnost. Devold of Norway AS je nezávislá společnost s dlouhou a hrdou historií a tradicí. Vyrábí vysoce kvalitní vlněné oblečení již od roku 1853 – ve skutečnosti je nejstarší výrobce pletených oděvů v Norsku.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: