Nejlepší skateparky v horách, které stojí za to navštívit

Nejlepší skateparky v horách, které stojí za to navštívit

Horské oblasti v České republice nejsou ani zdaleka jen otázkou výšlapů a center pro horská kola, ale ve vyšších polohách není problém najít ani spoustu center uzpůsobených pro skateboardy. Skateparky v horských oblastech mohou být zdrojem spousty zábavy na tom nejlepším vzduchu a my vám dnes přineseme několik tipů na místa, která jsou i u nás.

Rožnov pod Radhoštěm nabídne dokonalou vanu

Jedním z nejzajímavějších center ve vyšších polohách je Rožnov pod Radhoštěm. Je součástí Západních Beskyd a nachází se kousek od hranice se Slovenskem. Tento skatepark vás určitě neohromí svojí velikostí nebo velkým rozsahem transferu. Co vás ale osloví, bude ohromná vana, na které se vyblbnou jak nezkušení jezdci, tak i dokonale ostřílení borci.

Více na skateparkroznov.cz

TIP: Jste naprostý začátečník a chcete začít jezdit na skateboardu? Netrapte se skládáním a zakupte si rovnou značkový skate komplet, který stačí pouze vybalit a můžete začít jezdit.

Vrbno pod Pradědem se skateparkem pro náročné

S dalším tipem nepůjdeme ani tak daleko. Přesuneme se přibližně o sto kilometrů severozápadním směrem do Vrbna pod Pradědem, které leží nedaleko od česko – polské hranice. Jeseníky jsou úžasné hory a tak vám mimo skateparku nabídnou i spousty nádherných výhledů. Každopádně místní skatepark vás nebude nudit ani po několikadenní session. Nabízí neobyčejný počet zajímavých skoků a zapomenout se nesmí ani na zajímavě kombinovanou vanu.

Více na skateparkvrbno.cz

Ústí nad Orlicí vám nabídne eventualitu pro špatné počasí

Jenže i v horách se vyplatí znát místa, kam můžete vytáhnout prkno navzdory počasí. Jedním z takových míst je Ústí nad Orlicí, které opět leží ve východní polovině země. Místní skatepark je odlišný tím, že je kompletně uzavřený a připravený pro celoroční provoz. 

Pokud vás tak během vaší skateboardové tour napříč Českou republikou přeci jen překvapí zlé počasí, máte zde výbornou eventualitu v podobě tohoto skateparku. Stejně tak je místní skatepark výborný pro zimní ježdění. Ohromný počet skoků vám tady dává dostatek možností i v přecpaném centru.

Více na www.skateparkustinadorlici.cz

Skateparky v horských oblastech mohou být zdrojem spousty zábavy na tom nejlepším vzduchu.
Skateparky v horských oblastech mohou být zdrojem spousty zábavy na tom nejlepším vzduchu.

Šumperský skatepark ohromí velikostí

Další parádní skatepark čeká v podhůří Jeseníků v městě Šumperk. Nadchne všechny, kdo hledají dostatek prostoru. Šumperský skatepark je totiž se svojí rozlohou 800 metrů čtverečních jeden z největších skateparků v celé republice.

Více na www.infosumperk.cz

Obří skatepark v Sušici

Také na Šumavě se vyblbneš se skatem dosyta. Velkorysá plocha 1100 metrů čtverečních skateparku v Sušici ho řadí k největším v republice. Bedny, raily, bowl – tady je dost prostoru pro všechny. Park je navržen pro široké spektrum jezdců – vyrůstat tu může skatový potěr, „dát“ si sušický park bude ale výzvou i pro zkušené ridery. 

Více na www.susicebranasumavy.cz/skatepark

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: