Loučná

Loučná

Nejvyšší vrchol východní části Krušných hor.

Na poměrně plochém vrcholu jsou dvě skaliska. Volně přístupná asi 10 m vysoká skála s křížem na vrcholu umožňuje pěkný výhled na hřeben Krušných hor i s nezbytnými větrnými elektrárnami, na Mostecko, Teplicko a na část Českého středohoří. Druhé skalisko, hlavní vrchol hory Loučná (956 m), není přístupné, protože leží na uzavřeném území Flájské obory. V blízkosti skály stojí telekomunikační stožár a železná věž, kterou v polovině minulého století využívala Československá armáda jako pozorovatelnu. Pozůstatkem po vojácích jsou i dnes patrné – ať to jsou zbytky základů armádních budov nebo zarůstající panelová cesta.

Od konce 90. let 20. století vede na Loučnou odbočka z modře značené cesty Meziboří – Dlouhá Louka, která končí na vyhlídkové plošině na jižním skalisku.

Přístup:

Nejméně náročná a poměrně i pohodlná cesta (mimo závěrečného krátkého, ale strmého stoupání) je od penzionu RozcestíDlouhé Louce (3 km) – po cyklostezce 3089 a od rozcestí Pod Loučnou po modře značené odbočce na vrchol. Z Meziboří po modré značce je to sice jen asi 4,5 km, ale překoná se převýšení více jak 400 m.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: