Liberecký kraj láká na podzim v sedle kola

Liberecký kraj láká na podzim v sedle kola

Liberecký kraj se pyšní jednou z nejrozmanitějších krajin v Česku: od Jizerských hor, Ještědského hřebene přes kužely Lužických hor po malebná pískovcová města Českého ráje. Poznej jeho krásy na kole! Nabídka cyklostezek a cyklistických tras je takřka neomezená.

Zážitky pro všechny milovníky cyklistiky

Přilbu na hlavu, nasednout a šlápnout do pedálů. Jedeme poznávat přírodu, malebné vesničky i historická města s pomyslným větrem ve vlasech a někdy i s potem ve tváři. Občas se zastavíme a buď se pokocháme, nebo si dáme jedno zrzavé z místního pivovaru za odměnu – nealko samozřejmě. Projedeme společně nespočet kilometrů v rámci pětadvaceti cyklovýletů z nové brožurky. A jelikož je každá z pěti turistických oblastí Libereckého kraje naprosto odlišná, tak některé z tras jsou více vhodné pro malé cyklisty, jiné pro ty z nás, kteří dávají přednost elektrokolům a další zase pro borce, kteří milují náročný terén a chtějí si dát do těla. Právě rozdělení náročnosti a profil trasy najdeme u každého výletu, takže vždycky už dopředu víme, jaká cesta nás čeká.

Rozmanitá krajina Liberecka

Kam se vydáme konkrétně? V Českém ráji vyrazíme po trase Greenway Jizera, ta propojuje nejzajímavější místa regionu podél romantické řeky. Pak si také vyšlápneme na nejvyšší vrchol této oblasti – Kozákov a jako bonus si užijeme rozhled z některé ze skalních vyhlídek. Nejen cyklostezka Ploučnice, nedotčené území bývalého vojenského prostoru Ralsko, ale také zříceniny, skalní útvary a malebné vesničky na nás čekají v Máchově kraji. Kdo si rád mákne a kopce ho fakt baví, nebude vědět, který vrchol tří pohoří Libereckého kraje zdolat dřív. Začít výšlapem do klidných a cykloturisty ještě úplně neobjevených Lužických hor? Vyrazit po stopách běžkařů po Jizerské magistrále? Zdolat některý z vrcholů našich nejvyšších hor – Krkonoš? Anebo vzít všechny tři hory hezky popořadě? 😊 Možností je spousta!

Cyklotrasy v okolí Liberce
Cyklotrasy v okolí Liberce

Dobrá infrastruktura

Při plánování výletů nezapomeňme na možnost využít turistické linky cyklobusů, vlaků nebo i lanovek. Díky nim si můžeme cestu zkrátit, jednodušeji naplánovat okružní výlet nebo se nechat vyvést co nejvýše, a pak si už jen užívat sjezd dolů.

Aktuální jízdní řády najdete na stránkách www.iidol.cz v záložce Turistika. A kompletní výlety a vše potřebné pro putování je na webu: www.liberecky-kraj.cz

Pojďme si užít radost z pohybu na čerstvém vzduchu a poznejme rozmanitost Libereckého kraje. Cyklotrasy po málo frekventovaných silničkách, lesních cestách a pěšinkách, které nás zavedou nejenom ke známým místům, ale i ke skrytým skvostům, už čekají. Byla by škoda je nechat čekat dlouho. Ze sedla kola to je totiž nejlepší! Tak tři, dva, jedna, jedeeem!

Cyklistika, Lužické hory
Cyklistika, Lužické hory

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: