Letní tripy se blíží: Jaký stan přibalit?

Letní tripy se blíží: Jaký stan přibalit?

Letní dovolená je tu už za pár okamžiků, a proto je nejvyšší čas začít plánovat. Poradíme vám, jaký stan přibalit na vaši výpravu nejen s dětmi. Decathlon se značkami Quechua a Forclaz se zaměřil na tři oblasti: inovace, udržitelnost a chytrá řešení. Pojďme nakouknout tak trochu pod jejich pokličku a inspirovat se pro naše výpravy.

Kde budeme spát?

Nikomu nebudeme rozmlouvat čtyřhvězdičkové hotely, ale trávit čas venku i během noci nikdy nebylo tak snadné a příjemné. Lehce sestavitelné a inovativní stany přizpůsobené všem outdoorovým nadšencům jsou základní nabídkou Decathlonu pro letošní sezónu. Chcete si užít atmosféru kempování s hvězdami nad hlavou spolu s dětmi? Potřebujete lehké vybavení? Chystáte se na roadtrip po Evropě? Nebo toužíte zažít glamping? Představíme vám všechny možnosti.

Dvě sekundy a hotovo

Zrodil se v roce 2005, rozložíte ho dřív, než byste řekli švec a vyspíte se v něm i v parných dnech. Ano, bavíme o samorozkládacím stanu Quechua 2 Seconds F&B. Tuto modelovou řadu si zamilují ti, kteří plánují především jednodenní výlety a chtějí přejíždět na různá místa. Výhodou je, že stan postavíte opravdu v několika sekundách. To byla při vývoji ostatně hlavní myšlenka –⁠ zajistit si přespání jednoduše a bez námahy. 

Mimořádný komfort nabízí stany Fresh&Black – patentovaná technologie, která využívá několik vrstev nejrůznějších materiálů, které propouštějí do stanu jen malé množství světla. Uvnitř stanu tak zůstává zejména po ránu tma a oproti běžnému stanu se tolik nezahřívá. Děti se vyspí klidně až do ranních devíti hodin.

Kempování budoucnosti

Stan 2 seconds už je sice plnoletý parťák na cesty, ale dočkal se inovace. Jak z hlediska funkce, tak i udržitelnosti. Stan 2 seconds EASY F&B má samonosnou konstrukci spojenou s tlačítkem PUSH, díky kterému stan postavíte ještě rychleji. V oblibě ho mají zvláště festivaloví nadšenci: „Stan můžu opravdu jen doporučit. I na přímém slunci je ve stanu stále tma a chládek.“ zní jedna z recenzí stanu po bujaré festivalové noci. Podívejte se sami, jak jednoduché je postavení stanu. Zvládnete to hravě sami a ve dvou to jsou opravdu 2 vteřiny.

A chytřejší a udržitelnější řešení? Barvení látek je velice náročné na spotřebu vody a použitou vodu zároveň nelze již dále využít. Proto se Decathlon snaží snížit dopad výrobku na životní prostředí a využívá barvení zvané Dope dyed, kdy se barva v podobě granulátu přidává již při výrobě vláken a nespotřebuje se takové množství vody. Tento postup se zavádí u většiny stanů zvláště na tropiku, aby byla výroba co nejšetrnější. 

Bydlení na střeše auta?

Ušetřete za hotely a zažijte dobrodružství na roadtripu se střešním stanem. Decathlon má dva klenoty: autostany MH500 a MH900. Patentovaný systém MH500 umožňuje postavit a zpátky složit za 5 minut: stačí spustit žebřík a stan se rozloží. Namontujete ho na jakékoliv vozidlo se střešními nosiči, které unesou minimálně 75 kg. Střešní stan MH900 má nafukovací konstrukci a je tím pádem kompaktnější. Lépe se hodí na menší vozidla nebo na střeše auta, a získáte tak více místa pro přepravu dalšího sportovního vybavení. Oba modely mají technologii Fresh&Black, která se postará o větší chlad a tmu. Nutno také zmínit, že se prodávají s pětiletou zárukou, jsou opravitelné a hlavně na trhu cenově bezkonkurenční.

Autostan QUECHUA MH 500 F&B pro 2 osoby, Decathlon
Autostan MH 500 F&B pro 2 osoby

Lehké a cenou dostupné

Značka Forclaz nabízí i trekové stany. Sice nejsou nejlehčí na trhu, ale cenově dostupnější ano. Novinkou je Forclaz stan tarp MT 900. Jedná se o hybrid mezi stanem a tarpem, který má jako nosnou strukturu dvě turistické hole a váží 1,3 kg. Velice oblíbený je trekový stan MT 900 pro dvě osoby, který se ostatně dostal do výběru nejlepších stanů od testerů Světa outdooru.

Stan Forclaz Tarp MT 900 pro dvě osoby.
Stan Forclaz Tarp MT 900 pro dvě osoby.

Rodina je základ státu

Čeká vás rodinná dovolená a plánujete zůstat pouze v jednom kempu? Chtěli byste mít trochu soukromí a komfort? Co byste řekli, kdybyste:

  • … měli možnost mít každý den dvě oddělené ložnice a k tomu prostorný obývací prostor?
  • ….spali v příjemném prostředí se zárukou tmy a chládku v ložnici?
  • … postavili svůj dočasný domov v řádu desítek minut?

Všechny tyto vlastnosti snoubí nafukovací stan Air Seconds 4.2 F&B. Váží už 18,5 kg, ale při převozu autem to nebude problém. Odměnou vám bude perfektní zázemí. Pokud chcete dětem dopřát zážitky z kempování, ale vy sami nechcete mít zpřelámaná záda, podívejte se na kempingová lehátka nebo karimatky a polštáře z řady Ultim Comfort. Díky nim budete spát jako v bavlnce.

Nafukovací stan Air Seconds 4.2 F&B pro 4 osoby, QUECHUA, Decathlon
Nafukovací stan Air Seconds 4.2 F&B pro 4 osoby

Polycoton znáte?

Letošní novinkou jsou polycotonové stany. Polycotton je směs polyesteru s bavlnou a představuje vysoce odolný a trvanlivý materiál. Oproti tradičnímu polyesterovému stanu je polycoton prodyšnější tkanina s daleko větší odolností vůči oděru a UV záření, aby vydržela dlouhodobé vystavení slunečnímu záření. Vyjímá se tedy dlouhou životností a z toho důvodu jsou stany z tohoto materiálu dražší. Díky bavlněné složce je navíc polycoton příjemný na dotek a dobře odvádí vlhkost. Pokud tedy chcete odolný stan, ve kterém si vytvoříte druhý domov, zvolte polycotonový stan. V nabídce Decathlonu se navíc nachází polycotonové tepee pro 5 osob, které je nevšedním zážitkem připomínající glampingové ubytování. Je to dost možná nová příležitost zvláště pro provozovatele kempů.

Stan Quechua Stan Tepee 5.2 Polycoton pro 5 osob
Stan Quechua Stan Tepee 5.2 Polycoton pro 5 osob

QUECHUA A FORCLAZ  

Různé sportovní aktivity, ale společné hodnoty. To jsou značky Quechua a Forclaz uhnízděné při úpatí Mont Blancu. Obě spolupracují na vývoji stále inovativnějších, dostupnějších a udržitelnějších outdoorových produktů. Ať už se jedná o několikahodinovou túru, několikadenní trek, kempování nebo bivakování, outdoorové značky Decathlon umožňují každému uniknout ze sváru konzumního světa. Quechua a Forclaz nabízejí technicky vytříbené produkty, aby milovníci přírody mohli zažít chvíle svobody a objevování.

Více na www.decathlon.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: