Leki Trigger Shark –systém pro běžecké hole a rukavice

Leki Trigger Shark –systém pro běžecké hole a rukavice

Je to už pár let, co jsem si na běžky pořídil hole s anatomickým poutkem. Výhody byly zřejmé, ale v praxi se projevila i jedna nevýhoda, i při krátkých zastávkách bylo nutné pokaždé rozepínat a znovu zapínat pásky holí. Tedy ne, že bych kvůli tomu nespal, ale když se mi dostaly do rukou hole se systémem Trigger Shark, potěšilo mne, jak prostě a elegantně designéři tento „problém“ vyřešili.

Trigger Shark

Hole Leki Skate Airfoil

© Svět outdooru, test únor 2010, text a foto Ondřej Müller

Placené odkazy k tomuto článku:
Zde může být váš odkaz!Napište nám.

Zkušenosti čtenářů

Tomky

Mohu potvrdit,že systém Trigger Shark je zatím to nejleší na trhu,ale dostupnost je špatná. Chtělo by to porovnání s jinými poutky. V porovnání se systémem Leki Trigger1 a podobnými na principu zubatého plastového jazýčku se poutko jednodušeji a rychleji připíná, obzvlášť v pohybu. Rovněž nehrozí zaseknutí mechanizmu, co je běžné u plastového jazýčku, při kontaktu se sněhem se na jazýček dostane sníh a po vícenásobném zasunutí už nejde vypnout. Anatomické poutko jinak přenáší sílu na na hůl a méně zatežuje zápěstí. Další „zřejmé“ výhody by bylo vhodné doplnit.

Martin

S teleskopickýma hůlkama Leki a tímhle systémem jsem absolvoval závod pšt beskydských vrcholů a musím uznat, že je to perfektně jednoduché a přitom přenos síly je super navíc hůlka sedí přesně v ruce nemusí se hůlka pevně svírat. No prostě super.

Jiří Strejček, jednatel

Milý Tomky,je mi opravdu líto, že se setkáváme jako distributorholí LEKI se skutečností, že naše běžecké hole se systémem Trigger Sharkjsou těžko dostupné. Většina obchodníků si bohužel maslí, že běžecké hole musí stát 450,- Kč a vše ostatní je neprodejné. Kvalita je často nezajímá.Donuťte obchodníka, ať nám zavolá a do dvou dnů má hole v obchodě, stejně tak jakékoliv náhradní díly. A když to neudělá? Jděte k lepšímu, jděte k odborníkovi, který Vaše přání respektuje, nebo volejte k nám:284840310

Mára

Ahoj, hezký test, ale jako letitý bývalý profesionální, dneš již amatérský lyžař (nejlepší amatér mezi profíky např. na Vasově běhu) musím připomenout zásadní fakt, že ty poutka a způsob uchycení jsou oproti jiným výrobcům jako jsou Exel, Swix, Madshus, SkiGo či Start, ne příliš podařané, mluvím hlavně o způsobu vedení a ovládání hole, neboť v těchto poutkách hole prostě plave a je spíše starostí, než pomůckou . . .

Kryštof

No tak nevím hole mám a rozhodně nijak neplavou. Myslím, že kdyby v tom byl nějaký problém, tak by s nima neběhal Lukáš Bauer, který možná letos vyrazí na Vasák a třeba nakonec i s jejich pomocí si doplave k nějakému triumfu i tam 🙂

sten

Jsem velmi spokojen s provozní funkcí. Po dvou letech víkendového provozu se ale utrhlo zatím jedno navlékací nosné oko poutka, druhé již zraje, takže amatérská oprava do rezervy a nákup nových poutek za 430,-. Ale stojí to za to.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: