HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Ondřej Müller

Články autora

Sázava na sit-on-topu

Sázava na sit-on-topu

Hledali jsme kam se s dětmi vydat na Sázavu na jednodenní výlet a jako ideální nám vyšel úsek z Kácova do Českého Šternberka. Místo obvyklé kanoe jsme zvolili sit-on-top, tedy plavidlo připomínající turistický kajak, ale pro letní výlet na klidnou vodu s dětmi ještě vhodnější než kajak.

Packrafting – pádlování na (ultra)lehko

Výhody nafukovacích kánoí a kajaků oceňuje a využívá mnoho vodáků. Možnost relativně snadné přepravy plavidla usnadňuje a v mnoha případech otevírá přístup k řekám, které by jinak zůstaly většině vodáků nedostupné.

Cyklistická dětská kolekce Silvini Punta

Cyklistická dětská kolekce Silvini Punta

Dětské a juniorské oblečení má ve své nabídce řada cyklistických značek a nechybí ani v nabídce značky Silvini. Čtyřletý testovací jezdec zkoušel komplet nazvaný Punta, který obsahuje ¾ cyklokalhoty s vložkou, slušivý dres, cyklobundu s odepínacími rukávy a navrch pár rukavic s gelovou vložkou.

Leki Trigger Shark –systém pro běžecké hole a rukavice

Je to už pár let, co jsem si na běžky pořídil hole s anatomickým poutkem. Výhody byly zřejmé, ale v praxi se projevila i jedna nevýhoda, i při krátkých zastávkách bylo nutné pokaždé rozepínat a znovu zapínat pásky holí. Tedy ne, že bych kvůli tomu nespal, ale když se mi dostaly do rukou hole se systémem Trigger Shark, potěšilo mne, jak prostě a elegantně designéři tento „problém“ vyřešili.

Cyklosedačka Hamax Siesta

Cyklosedačka Hamax Siesta

Chcete-li si s malými dětmi vyrazit na kolo, můžete v současné době vybírat z poměrně rozsáhlé nabídky dětských vozíků a cyklosedaček. Existují různá pro a proti zda sedačku či vozík, rozhodnete-li se ale pro cyklosedačku, pak velmi zajímavým adeptem může být testovaná Siesta od norského výrobce Hamax.

Zkušenosti zkušených – Jesse Guthrie

S lezením začal známý průkopník sportovního lezení Američan Jesse Guthrie v roce 1973. Mezi jeho lezecké partnery patřili Jeff Lowe, Kurt Albert, Stefen Glowazc, Jerry Moffat, Wolfgang Gullich a další.

Plavání v divoké vodě II

Při plavání v rozbouřeném živlu může nastat plno více či méně předvídatelných situací. Ty nepředvídatelné omezíme nejlépe tím, budeme-li vědět, kde nás potenciální plavání čeká (tj. prohlížením), dobře organizovanou záchranou (ze břehu i z vody), nácvikem plavání v divoké vodě (získáme lepší představu o tom, co se s námi v případě nehody bude dít) a vhodným vybavením…

Jak to bylo se zipem?

Zip je pro nás tak samozřejmou součástí každodenního života, že si jeho existenci již téměř neuvědomujeme. Věřili byste tomu, že zip po svém vynalezení čekal téměř 80 let než si ho výrobci všimli a začali jej masově užívat? Američan Elias Hove obdržel patent na své „Automatické, kontinuální uzavírání oblečení“ již v roce 1851. Někdo …