Kam kráčí outdoor – Ispo 2012

Kam kráčí outdoor – Ispo 2012

Od 29. ledna do 1. února 2012 se haly mnichovského Messestadtu zaplnily sportovním zbožím veletrhu Ispo. Ze šestnácti hal veletrhu nás zajímaly především haly B5, B6 a A6 s označením „outdoor“…

Přece ale byla jedna novinka s možným přesahem do budoucnosti. Technologie se neustále vyvíjejí a ani oblast technického funkčního outdoorového oblečení není výjimkou. Nepropro oblečení spolu s trendem lehkosti je klasickou ukázkou technologického kouzlení. Nedá nám to nepřipomenout, že je nutné nepodlehnout vábení pouze jednoho parametru, tedy nízké hmotnosti, ale je třeba hodnotit i mechanickou odolnost podle požadovaného použití. Jednou z posledních novinek přidaných do technologického kotlíku je inovace v zipech. Klasický zip byl často posledním neodlehčeným a relativně pevným prvkem z celé ultra lehké bundy. Známá „zipařská“ firma YKK proto přišla s inovací i v tomto segmentu a představila bezešvou koncepci lehkého a pružného zipu pojmenovaného Ultra Light Zipper. Zip bude lehčí, ohebnější, není nutné ho všívat a podlepovat, ale je uzpůsoben pro přímé vlaminovanání do tkaniny. Pro použití v outdoorovém vybavení bude právě mechanická odolnost rozhodující vlastností.

Na veletrhu Ispo 2012 se představillo celkem 2 344 vystavovatelů z 51 zemí (loni to bylo 2 267 vystavovatelů a 49 zemí). To svědčí o dobrém jménu veletrhu mezi vystavovateli. Tento článek je prvním ze série tří textů, ve kterých představíme ještě výrobky oceněné Ispo Award a ještě připravujeme „speciál“ o českých firmách. A ještě informace pro ty, kteří se na Ispo chystají i napřesrok, poznamenejte si v kalendáři, že Ispo 2013 bude od 3. do 6. února 2013.

© Svět outdooru, únor 2012, text i foto Jan Šťovíček

Placené odkazy k tomuto článku:
Zde může být váš odkaz!Napište nám.

Zkušenosti čtenářů

bobo

nemate nejake blizsie info k tomu X-Gyro Leash od Cassin/Camp? nemozem o tom nic najst…Dakujem

koumik

kluci z Total Outdooru objevili video na oficiálním vimeo kanálu CAMP USA Inc., mrkni na to – http://vimeo.com/38576147..

koumik

ten základní prvek bude stejný jako u jejich aktuálního ferrata setu – http://www.camp.it/EN/template01.aspx?codicemenu=1141

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: