Jaké hole používá na trecích ostřílený hiker Ivan Mitrus? Inspiruj se!

Jaké hole používá na trecích ostřílený hiker Ivan Mitrus? Inspiruj se!

Ivan Mitrus se ve svých 22 letech vydal pěšky Evropou od jihu k severu. Rok a půl na cestě a 8700 km v nohách mu kompletně změnilo život. Bez jakých holí si už trekování neumí představit?

Chůze jako cíl

Na začátku každé velké chlapské cesty je buď zlomené srdce nebo touha po pořádném dobrodružství. U Ivana se v roce 2020 spojilo obojí. Ve 22 letech mu jeho dosavadní život přestal dávat smysl, a tak se rozhodl, že přejde Evropu z jižního cípu Sicílie na norský Nordkapp. Za rok a půl cesty, kdy si plnil svůj dětský sen, ušel 8700 km po evropské dálkové trase E1, prochodil 6 párů bot, navštívil 7 zemí, poznal spoustu nových přátel a odnesl si nespočet zážitků.

Cesta přes Evropu Ivanovi nadobro změnila život. Chůzi, ultralight backpackingu a celkově životu euforického hikera naprosto podlehl. Založil si svůj cestovatelský projekt Mitrus života, rád sdílí zážitky ze svých cest a je ambasadorem obchodu s ultralehkým vybavením do přírody Nalehko.com. Nyní se toulá po světě a sem tam vyrazí na nějaký další trek, protože dle jeho slov si život bez chození už nedokáže představit. 

Pokud není zrovna na svém milovaném severu Evropy, tak o své cestě Pěšky napříč Evropou přednáší na různých místech po Česku. Na své zážitky z jeho největší cesty rád vzpomíná i u klávesnice při psaní knížky. Jeho snem je velká cesta do Jižní Ameriky, na kterou se nyní jak fyzicky, tak i finančně připravuje v Norsku, které se stalo jeho srdeční záležitostí. Více na FB: Mitrus života, IG: @mitrus_zivota či www.mitruszivota.com.

S čím chodím na treky?

Na svých dlouhých trecích používám hole Fizan Compact 3, které jsem si oblíbil pro jejich nízkou hmotnost a zároveň skvělou spolehlivost. Při přechodu Evropy jsem si na používání trekových holí zvyknul natolik, že bez nich bych už na žádný trek nejspíš nevyrazil. S holemi Fizan jsem nachodil několik set kilometrů, a to i náročnými horskými podmínkami. Na zimní túry pak vyměním malé talířky za větší a hole jsou pak skvělým pomocníkem i při chůzi hlubokým sněhem. Dokonce jsem se setkal s použitím „Fizanek“ během skialpových toulek a svou funkci plnily na jedničku. A když pak večer dojde na stavění ultralehkého přístřešku, hole bez problému vytvoří jeho pevnou konstrukci.

Hole Fizan Compact 3 jsem si pořídil na doporučení jiných hikerů, kteří si je nemohli vynachválit. Musím říct, že to byl pro mě opravdu skok kupředu. Z holí, které jsem používal do té doby, se po pár stech kilometrech začaly ozývat zlověstné cvakání a vážily podstatně víc. S tím jsem se u „Fizanek“ nikdy nesetkal. Mezi hliníkovými holemi je z hlediska hmotnosti model Compact 3 naprostou světovou špičkou. Při váze 158 g bych čekal větší náchylnost k poškození, ale i ta předčila má očekávání. Trekové hole Fizan Compact 3 se pro mě staly synonymem ultralightu a spolehlivosti zároveň.

Ivan Mitrus

(Upřímné a autentické hodnocení. Fizan Ivana finančně ani materiálně nesponzoruje.)

Ivan Mitrus na svých dlouhých trecích používá hole Fizan Compact 3, které si oblíbil pro jejich nízkou hmotnost a zároveň skvělou spolehlivost.
Ivan Mitrus na svých dlouhých trecích používá hole Fizan Compact 3, které si oblíbil pro jejich nízkou hmotnost a zároveň skvělou spolehlivost.

Fizan Compact

Nejlehčí třídílné hliníkové hole na světě.

Jsou velmi oblíbené zejména mezi ultralight hikery, jelikož vynikají nízkou hmotností, rozumnou cenou a na rozdíl od karbonových holí i výraznou odolností. Jsou vyrobené z tenkého ale pevného eloxovaného hliníku. Bezproblémové nastavení délky zajišťuje Flexi Locking System. Pěnová rukojeť s nastavitelným poutkem poskytuje pohodlný úchop. Hole jsou nabízeny v třídílném (Compact 3 a Compact Pro) a čtyřdílném (Compact 4) provedení.

Všechny hole Fizan mají bezplatný servis a výměnu dílů. Vyrobeno v Itálii.

  • Délka: 59,5 – 132 cm
  • Talířek: 35 mm a 50 mm
  • Hmotnost: 158 g Compact, 169 g Compact 4, 182 g Compact Pro

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: