Jak stáhnout filmy z FTP

Jak stáhnout filmy z FTP

Vážení spolupořadatelé, na této stránce se dozvíte jak si stáhnout filmy z FTP a co může vést k tomu, že vám to nejde. Důležité jsou čtyři věci. Správně zadané FTP (cesta) Správné uživatelské jméno a heslo Oprávnění k přístupu Vhodný program pro stahování filmů (software – FTP klient).   K výběru jsou filmy ve formátu vmw (datově menší, pro přehrání na PC) a mpeg (vhodnější pro kina). Pro digitální kina filmy převádíme do DCP a posíláme na hard disku.  

Správně zadané FTP (cesta).
Struktura FTP je řešena jako firemní, tedy máme kořenové FTP a v něm vytvořené další složky včetně složky oddíly. Filmy pro festival jsou uloženy v jednom z oddílů.
Všichni uživatelé systému se dostanou na kořenové FTP, ale jen určení uživatelé mají vstup do určitého oddílu.
Správná cesta (hostitel) je ftp://storage.hukot.cz/oddily/EK2018

ftp:// je rozhraní ve vyhledávači (explorer, chrome, atd.).

Ten, kdo nemá zadanou správně cestu a nebo nemá oprávnění, se nedostane do svého oddílu.
V takovém případě ani nevidí obsah složky oddíly!!!
Pozor někdy software při chybě zadávaných údajů přepíše zadanou cestu na kořenové FTP. Pak vidíte pouze složku oddíly a nic v ní.

Správné uživatelské jméno a heslo.
První předpoklad je znalost přístupových hesel. Uživatelské jméno a heslo je stejné jako vaše přihlašovací údaje do webového formuláře spolupořadatele. 
Důležité – záleží na rozlišení malých a velkých písmen!!! (u formuláře je to jedno, ale u ftp je to důležité)

Oprávnění k přístupu.
Oprávnění k přístupu zajišťujeme my. Předpokladem otevření přístupu je platba spolupořadatelského poplatku došlá na náš účet a aktualizace přístupů. Aktualizaci děláme co nejčastěji, ale oficiálně jednou za týden ve středu. Proto prosím neoddalujte platbu, aby se nekomplikovalo stahování filmů.

Vhodný program pro stahování filmů (software – FTP klient).
Software použitý pro stahování. Doporučujeme software, který umí stahované soubory navázat i v případě chyby či přerušení stahování. Bez toho se vám často na konci stahování ukáže hláška „stahování skončilo chybou…“.Takový software je například WinSCP ke stažení zde (při instalaci nezapomeňte zvolit češtinu).

Samozřejmě je možné použít i jiné programy, pracující s FTP

CHYBY

1. Nepodařilo se mi spojit s FTP.
– Špatně zadané uživatelské jméno a heslo. Uživatelské jméno je vždy s malými písmeny!!! Heslo má malé i velké.
– Špatně zadaná adresa FTP.
– Nejste uživatelem systému.

2. Podařilo se mi spojit s FTP, ale vidím jen prázdnou složku „oddíly“.
– Jste uživatelem ale daný oddíl vám nebyl zpřístupněn. Nejspíš proto, že nemáte uhrazený poplatek nebo platba ještě nepřišla na náš účet nebo ještě neproběhla středeční aktualizace.
– Špatně zadaná adresa FTP. resp. dobře zadaná adresa kořenového ftp, ale špatně zadaný oddíl.
– Špatná funkce vašeho programu – FTP klienta. Například stává se ve File Zilla, že když se spletete v přihlašovacích údajích, tak předvyplněná cesta se změní jen na kořenový formulář.

3. Po stahování mi to nahlásí chybu a soubory nejsou stažené.
– Pro vstup do FTP lze samozřejmě použít různé programy. Lze tam vstoupit i z internetového prohlížeče či z organizéra typu Total Commander, ale není zde záruka kontinuity stahování a navazování souborů po chybách stahování. Proto prosím používejte FTP klienta s tímto zabezpečením.

Samozřejmě je možné, že vznikla chyba v Matrixu a máte vše uhrazené, jste uživatelem, děláte vše dobře a přesto se nepřipojíte. Pak nás prosím teprve kontaktujte.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: