Klamml Klettersteig v pohoří Kaisergebirge
Feraty

Klamml Klettersteig v pohoří Kaisergebirge

Zajištěná cesta Klamml Klettersteig se nachází v atraktivní oblasti malého, ale divokého pohoří Wilder Kaiser v Rakousku nedaleko města St. Johann in Tirol. Jedná se o kratší zajištěnou cestu, kterou si můžete zpestřit turistický výstup na chatu Gruttenhütte z Wochenbrunner Almu.

Kaisergebirge – Rakousko

Nejvyšší bod
1600 m n. m.
Horolezecké úseky
ferata D
Lanovky

ne

Celkový čas
3-4 hodiny
Doba lezení

45 min

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Zajištěná cesta Klamml Klettersteig má dvě části, které od sebe odděluje rokle Klamml. Do první lehčí části nastoupíme za B a pokračujeme přes B/C do pasáže za C. Dál je výstup klasifikován převážně za B až k lanovému mostu. Přes nízké hodnocení obtížnosti kroky vyžadují dobrou práci nohou po drobných stupech. Krátký lanový most překonáváme za B/C.

Po překonání mostu vstoupíme do stěnky, která tvoří papírově nejtěžší pasáž ferraty. Za D přelézáme po kramlích doleva šikmo vzhůru až za hranu za C a C/D. Oproti první části bych řekl, že druhá část je nadhodnocena. Za hranou snadněji a dál po hraně za C a C/D. Výlez z cesty je za A.

Článek a video připravil zakladatel značky High Point Zikmund Schwarzkopf alias Síga pro web www.highpoint.cz

Český výrobce High Point se pro outdoorové nadšence stal synonymem kvality, špičkových materiálů a precizního řemeslného zpracování. V jeho nabídce najdeme vybavení na ferraty, treky, horolezectví a další outdoorové aktivity a pobyt v přírodě. Výrobky High Point jsou vyráběny i vyvíjeny s maximální péčí ve vlastní dílně v Sušici.

Příjezdové místo

Wochenbrunneralm, Kaisergebirge

Výchozí bod

Od Wochenbrunneralmu se dejte širokou, ale příkrou cestou k chatě Gaudeamushütte a před ní odbočte doleva po cestě 824. Odtud je již cesta značně kamenitá, ale méně příkrá. Cestou minete krátkou cvičnou skalku a prostoupíte jednoduchou ferratkou za A. Nástup pod ferratu trvá 1:15 hod.

Výstup

Sestup

Lano nás vyvede na pěšinku po které dojdeme na turistickou cestu č. 824 jdoucí od chaty Gruttenhütte, kterou vidíme vlevo. Nabízí občerstvení a nocleh. Po cestě 824 se dáme podle ukazatelů doprava. Za nedlouho se během sestupu napojíme na naši již známou výstupovou cestu kterou sejdeme k parkovišti. Druhou možností je strmější sestup po cestě č. 825 přímo k parkovišti. Sestup trvá 0:45 hod.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: