HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Feraty

Via Ferrata Kala

Ramsau am Dachstein – Rakousko

Nejvyšší bod
1186 m n. m. m n. m.
Horolezecké úseky
ferata B/C
Lanovky

ne

Celkový čas
do 2 hodin
Doba lezení

45 minut

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Via ferrata Kala je označována jako mládežnická a je tedy vhodná spíše pro starší děti. Na některých místech vás ocelové lano zavede už do svislejších terénů a nejtěžší místo překonává úsek B/C. NAchází se zde také populární kladka nazývající se „Flying Fox“, kterou lze použít pouze s horským vůdcem.

K pobavení s nejmenšími slouží v Ramsau kromě via ferrata celá řada dalších atrakcí. Na Rittisbergu naleznete outdoorové zábavní centrum a  řadu zábavných stezek s pohádkovými motivy. Mimo jiné. Skvělou zábavu slibuje také bobová dráha, lukostřelba nebo lanové centrum Forest park. Krásnou horskou túru pak můžete podniknout na nedalekém kopci Sattelberg, přezdívaný též Ramsauer Kinderberg. Zhruba tříhodinový okruh vás provede patnácti interaktivními stanovišti, jejichž ústředním tématem je horská příroda ve všech podobách.

Topo ferat Kali, Kala, Kalo poblíž Ramsau am Dachstein.

Příjezdové místo

Parkoviště Alte Bauernmuhle blízko Schladmingu

Výchozí bod

Párset metrů za parkovištěm začíná nástup na feratu, přístup je značený.

Sestup

Od konce feraty běžte pěšinkou vpravo po cestě Naturlehrpfad. Následně po značené cestě směrem k potůčku a parkovišti.

Obtížnost (popis)

Nejtěžší místa jsou za B/C a nacházejí se až v druhé polovině zajištěné cesty. Začátek feraty je rozlezový o obtížnostech převážně za A nebo A/B.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: