Túra k jezerům Seebensee a Drachensee v pohoří Wetterstein
Treky

Túra k jezerům Seebensee a Drachensee v pohoří Wetterstein

Výlet do okouzlující části rakouské části pohoří Wetterstein – k jezerům Seebensee a Drachensee v horském kotli Ehrwalder Kessel. Cestu je možné spojit s feratami a výstupy na Sonnenspitze či Vorderer Tajakopf.

Wetterstein – Rakousko

Typ
1-denní, Okruh
Stát
Rakousko
Další státy
Rakousko
Počet dní
1
Vhodné měsíce
červen, červenec, srpen, září
Nejvyšší bod
2302 m n. m.
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Mírně náročný
Horolezecké úseky
bez lezení, ferata A/B, ferata D/E

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Hlavním turistickým střediskem na západní straně Zugspitze je malebně položené městečko Ehrwald (994 m, 2550 obyvatel), tvořící se sousední obcí Lermoos (1 004 m, 750 obyvatel) jeden celek. Svou polohou uprostřed tří významných alpských masívů – Wetterstein, Ammergau a Lechtálských Alp je ideálním opěrným bodem pro mnoho horských túr.

Vzdušnou feratou Seebener Klettersteig

Na závěr pobytu v okolí slunečného Ehrwaldu si dáme jeden kratší, ale scénicky fantastický výlet. Z Ehrwaldu jdeme na východ po asfaltové cestě (směr Ehrwalder Alm). Po 3 km dojdeme k rozcestí značených cest a dáme se doprava vedoucí trasou č. 36 až pod zajímavou skalnatou bariéru Seebenwande, kterou překonává sice krátká, ale mimořádně vzrušující Seebener Klettersteig D/E (pokud nejsme milovníci adrenalinových vzrušení, volíme k překonání překážky raději jen částečně zajištěnou cestu Hoher Gang A/B, cesta č. 37, nástup o kilometr níže z místní části Hof, cca 1 km před cestou č. 36).

K jezerům Seebensee a Drachensee

Asi 250 m vysokou stěnu překonáváme pomocí vzdušně instalovaných ocelových lan a po chvíli dojdeme na překrásnou horskou louku Seebenalm (sem je možné také dojít po normální okružní cestě přes Ehrwalder Alm). Zelenkavé jezero Seebensee leží na okraji krásné travnaté kotliny a zrcadlí se v něm vápencoví obři západního výběžku Mieminger Kette – ostrá Sonnenspitze a Tajakopf. Přes hladinu jezera nádherný zpětný pohled na Zugspitze vyrůstající jakoby přímo z vod.

V blízkosti nákladní lanovky vyjdeme strmě v serpentinách k chatě Coburger Hütte k nejkrásnějšímu místu túry – Dračímu jezeru. Drachensee svým divokým okolím skalních stěn spadajících přímo k jezeru jen potvrzuje pravdivost svého jména. Turistických možností v tomto koutu Alp je celá řada. Na první místo bychom snad mohli zařadit výstup po perfektně jištěné cestě na nádherný skalnatý zub Vordere Tajatkopf (2 450 m) po poměrně nové zajištěné cestě Tajatkopf Klettersteig. Ve spojení s přechodem přes sousední vrchol Hintere Tajatkopf dostaneme nádherný a náročný horský okruh.

Od chaty můžeme krátkým výstupem trávou a sutí dojít do sedla Biberwiere Scharte (200 m). Dostaneme se pod jižní stěnu neskutečného hrotu Sonnenspitze (výstup je neznačený, ale možný – II. UIAA). Ze sedla nejprve strmě, pak však již pohodlně sejdeme po cestě Knappensteig do osady Biberwier (3 km od Ehrwaldu). Celý okruh zabere cca 6–7 hod., v případě výstupu na Sonnenspitze o 3 hod. delší.

 

Ubytování a jídlo

V kotli Ehrwalder Kessel najdeme pěkně položenou chatu Coburger Hütte (1 920 m, majetek DAV, kapacita 80 míst, tel. 0043 664 3254714).

Přístup na začátek

Ehrwald leží na silnici č. 187 spojující rakouský Nassareith s nejvýznamnějším bavorským letoviskem Garmisch-Partenkirchen. Nejbližší příjezd vede výjezdem z dálnice A 12 Telfs Öst a po cestě č. 189 do Nassareithu (26 km). Tímto dálničním výjezdem se dostaneme také do Lermoos (lokální silnice, na počátku větší stoupání a několik ostrých serpentin).

Základní trasa

Ehrwald - Seebenalm - Coburger Hütte - Biberwier

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: