Trek Roraima v oblasti stolových hor Venezuely
Treky

Trek Roraima v oblasti stolových hor Venezuely

Trek vás zavede do oblasti stolových hor na pomezí Venezuely, Brazílie a Guyany. Stezka z vesnice Paraitepuí vede přes savanu a částečně pralesem podél potoků. Směřuje ke stolové hoře Tepuí Kukenáns obrovskými vodopády Salto Kukenán a Tepuí Roraima.

NP Canaima – Venezuela

Typ
4-6 denní
Stát
Venezuela
Další státy
Venezuela
Počet dní
4
Vhodné měsíce
prosinec, listopad, říjen, září, srpen, červenec, červen, květen, duben, březen, únor, leden
Délka
70 km
Nejvyšší bod
2810 m n. m.
Převýšení
1750 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Trek vás zavede do oblasti stolových hor na pomezí Venezuely, Brazílie a Guyany. Stezka z vesnice Paraitepuí vede přes savanu a částečně pralesem podél potoků. Směřuje ke stolové hoře Tepuí Kukenán s obrovským vodopádem Salto Kukenán po levé straně a Tepuí Roraima napravo.

První den se překonávají dvě řeky, Tek a Kukenán. Není jiná možnost než brodit, což může být po větších deštích docela těžké. A dešti se v této oblasti deštných a mlžných lesů opravdu nevyhnete. Na úpatí hory je Campo Base, nad ním je pravý mlžný prales a kolmá až převislá stěna Roraimy. Výstupová cesta po ní vede šikmo vlevo. Vrchol hory byl až donedávna izolovaný, vyskytují se zde proto endemické druhy rostlin a živočichů. Panuje tam nádherné ticho.

Na vrcholu hory je nejoblíbenějším cílem tzv. Triple point, trojmezí Venezuely, Brazílie a Guyany označené velkým bílým sloupem. Cestou k němu potkáte množství jezírek a různorodých skalnatých útvarů vytvarovaných erozí. Trek není příliš náročný, hodí se i pro začátečníky. Lezecké terény ani sníh nebo led na cestě nejsou.

Ubytování a jídlo

Je potřeba vzít s sebou stan, jiná možnost ubytování není. Také jídlo je nutné mít s sebou, vody je nedostatek první a poslední den.

Potřebné vybavení

trekingová výbava pro pohyb v džungli, pevné boty, oblečení a spacák, výbava na vaření, stan, jídlo, voda; mačky ani cepín nejsou třeba

Přístup na začátek

Příjezd džípem ze San Francisco de Yuruani nebo ze Santa Elena do vesnice Paraitepuí

Povolení, poplatky, omezení, zákazy

správa národního parku požaduje, aby turisté měli průvodce – cca 15500 B/den

Základní trasa

vesnice Paraitepuí – řeka Tek – řeka Kukenán – Campo Base – El Hotel – Tepuí Roraima (stolová hora) – Triple Point (trojmezí Venezuela / Brazílie / Guyana) – El Hotel – Campo Base – řeka Kukenán – řeka Tek – vesnice Paraitepuí

Orientační rozpis po dnech

  1. vesnice Paraitepuí – řeka Kukenán
  2. řeka Kukenán – El Hotel
  3. El Hotel – řeka Kukenán
  4. řeka Kukenán – vesnice Paraitepuí

Další možnosti túr v okolí

Tepuí Kukenán

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: