Přechod z Českého Švýcarska do Lužických hor
Treky

Přechod z Českého Švýcarska do Lužických hor

Stezka Českem může jít každý! 1000 km dlouhý a první oficiální přechod Česka vedoucí od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod ČR. Trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří.

České Švýcarsko, Lužické hory – Česko

Typ
3-denní, Vhodné jako cyklotrasa (novinka)
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
3
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
94 km
Převýšení
2900 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Mírně náročný
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Jeden z nejkrásnějších úseků celé dálkové trasy  Stezka Českem. Velmi turistické ale i tak atraktivní České Švýcarsko přechází v opuštěné a dosud neobjevené Lužické hory s krásnými vesničkami a cestami mimo dosah civilizace. Atmosféra Lužických hor je jedinečná a cesta zde je odměnou. Stokilometrový úsek přechodu, který uteče jako voda Stázince z kopce, když si chtěla vzít Kubu za ženu.

Na stránkách www.stezkaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Stezka Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

Stezka Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Ubytování a jídlo

Každý si řeší sám. Na stránkách Stezky Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.
Na konkrétní dotazy se můžeš zeptat ostatních na FB skupině Stezka Českem.

Orientační rozpis po dnech

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: