Ferrata dell Amicizia
Feraty

Ferrata dell Amicizia

Via Ferrata dell Amicizia, nebo také Cesta Přátelství, je nejpopulárnější zajištěnou cestou v oblasti Riva del Garda. Je to jistě zásluhou řady vzdušných žebříků vedoucích k vrcholu Cima SAT- 1245 m n.m. a nepřekonatelnými výhledy na jezero Garda.

okolí jezera Lago di Garda – Itálie

Nejvyšší bod
1245 m n. m.
Horolezecké úseky
ferata B/C
Lanovky

ne

Celkový čas
5-6 hodin
Doba lezení

2h 15min

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Z technické stránky tato cesta není obtížná, ale vyžaduje od lezce absenci strachu z výšky. Po fyzické stránce jde však o náročný výstup s celkovým převýšením téměř 1.200 m.

Během výstupu navíc hrozí reálné nebezpečí pádu kamenů. Nelze ji tedy doporučit dětem a netrénovaným osobám.

Článek a video připravil zakladatel značky High Point Zikmund Schwarzkopf alias Síga pro web www.highpoint.cz

Český výrobce High Point se pro outdoorové nadšence stal synonymem kvality, špičkových materiálů a precizního řemeslného zpracování. V jeho nabídce najdeme vybavení na ferraty, treky, horolezectví a další outdoorové aktivity a pobyt v přírodě. Výrobky High Point jsou vyráběny i vyvíjeny s maximální péčí ve vlastní dílně v Sušici.

Příjezdové místo

Riva del Garda

Výchozí bod

Při severním cípu jezera u přístaviště pod pevností Bastione s lanovkou se nachází kryté parkoviště. Přímo od parkoviště se dáme podle značení promenádní dlážděnou cestou č. 404 vzhůru k pevnosti Bastione. Od pevnosti pak již příkře stále po cestě č. 404 ke Capanna S. Barbara. Odtud stále po cestě 404 tentokrát směrem kaple Santa Barbara až k nástupu do ferraty.

Nástup: 1h 30min

Výstup

Během výstupu překonáme osm vzdušných žebříků, mezi kterými jsou snadné chodecké úseky, kde si lze snadno odpočinout. Nejnáročnější jsou druhý a sedmý žebřík za B/C. Ostatní jsou za B.

Čas výstupu: 2h 15min

TOPO ferraty dell Amicizia ke stažení na webu  Bergsteigen.com

Sestup

Z vrcholu sestoupíme krátkým zajištěným úsekem za B/C. Je proto dobré si po výstupu ferratové sety ponechat ještě na těle. Pak již klikatící se lesní cestou, místy strmě s výhledy na město, pokračujeme v sestupu. Blízko nad kaplí Santa Barbara nás čeká ještě jeden sestupový žebřík. Po překonání žebříku pokračujeme kolem zmíněné kaple až k místu, kde se již napojíme na naši výstupovou trasu.

Poznámka – v horní polovině sestupu narazíte na označenou odbočku ke studni s chladivou vodou. Komu voda došla, má zde ideální možnost si ji doplnit.

Sestup: 1h 30min

Obtížnost (popis)

B/C

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: