HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Ferata Attersee
Feraty

Ferata Attersee

Salzkammergut-Berge – Rakousko

Nejvyšší bod
Mahdlgupf 1261 m m n. m.
Horolezecké úseky
ferata D
Lanovky

ne

Celkový čas
5-6 hodin
Doba lezení

3 hodiny a 30 minut

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Zajištěná cesta Attersee patří mezi ty nejnádhernější trasy v Rakousku vůbec. Často je řazena mezi TOP feraty v rámci Rakouska i Evropy. Může za to její zajímavá linka, ale také úžasné prostředí nad jezerem.

Přístupnost na feratu je možná od 1. dubna do 30. října.

Kousek od parkoviště se nachází kemp s příhodným názvem „Europacamp“.

Příjezdové místo

Od místa parkování se dejte směrem na Nikolweg. Projdete kolem kapličky a pár naučných tabulí. U třetí v pořadí se dáte doprava a dále pak do kopce. Po chvíli dorazíte pod nástup (celkem 30 minut).

Výchozí bod

Parkoviště ve Weißenbachu (47.7994722N, 13.5395556E).

Sestup

Po dosažení vrcholu si „přestupte“ na značenou stezku. Nejdříve bude rychle klesat, u toho projdete kolem věžičky Schoberstein s křížem. Dále pak cestou č. 820 (Wanderweg) přes zalesněnou část k Nikolaikapelle. Z tohoto místa pokračujete sestupem přímo na parkoviště ve Weißenbachu.

Obtížnost (popis)

Počátek je opravdu „aklimatizační“, žádný spěch (obtížnost A). Následuje úsek strmým škalním výšvihem, který je osazen kolíky (B/C). Úvod máme za sebou, jde se na úsek zvaný Weißen Wand, kde je spousta pasáží za B nebo B/C, takže střední obtížnost. Tady už se trochu rozlezeme, abychom mohli překonat mírně převislou skálu za D. Poté zase trochu zvolníme, jelikož na nás čekají „béčkové“ plotny a zalesněný hřeben za A. Po této odpočinkové části následuje finální část výstupu. Ta je složena z pasáží vedoucích přes skalní výšvihy s kolíky (C) a mírně převislým místem o obtížnosti C/D. Poté už jen snadno na vrchol.

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: