Attersee Klettersteig
Feraty

Attersee Klettersteig

Ferrata Attersee (D) rozhodně patří mezi nejkrásnější ferraty Solné komory a možná i celých rakouských Alp. Jednak kvůli zajímavé lince, ale především díky nádherným výhledům na tyrkysové jezero, které vás budou doprovázet po většinu lezení.

Solná komora – Rakousko

Horolezecké úseky
ferata D/E
Lanovky

ne

Celkový čas
5-6 hodin
Doba lezení

3,5 hodiny

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Výhledy na jezero Attersee, které je po Neziderském a Bodamském jezeře největší v Rakousku, vás budou doprovázet celou dobu lezení. Zdejší stejnojmenná ferrata Attersee (D) se hrdě řadí mezi nejkrásnější ferraty v rakouských Alpách. Technicky nejobtížnější klíčový úsek D/E si odbudeme hned na začátku, zbytek poměrně dlouhé ferraty je výrazně lehčí (B/C-C) se dvěma těžšími místy za D. Výstup zakončíme na vrcholu s krkolomným názvem Mahdlgupf (1261 m) a krásnými výhledy.

Nejobtížnější místo za D/E oddělí zrno od plev hned na úvod. Následuje úsek strmým skalním výšvihem, který je osazen kolíky (B/C). Úvod máme za sebou, jde se na úsek zvaný Weißen Wand, kde je spousta pasáží za B nebo B/C, takže střední obtížnost. Tady už se trochu rozlezeme, abychom mohli překonat mírně převislou skálu za D. Poté zase trochu zvolníme, jelikož na nás čekají „béčkové“ plotny a zalesněný hřeben za A. Po této odpočinkové části následuje finální část výstupu. Ta je složena z pasáží vedoucích přes skalní výšvihy s kolíky (C) a mírně převislým místem o obtížnosti C/D. Poté už jen snadno na vrchol.

 

Příjezdové místo

Od místa parkování se dejte směrem na Nikolweg. Projdete kolem kapličky a pár naučných tabulí. U třetí v pořadí se dáte doprava a dále pak do kopce. Po chvíli dorazíte pod nástup (celkem 30 minut).

Výchozí bod

Parkoviště ve Weißenbachu (47.7994722N, 13.5395556E).

Výstup

Přístupnost na feratu je možná od 1. dubna do 30. října.

Sestup

Také sestup po hřebeni přes vrchol Schoberstein je panoramaticky velmi vděčný. Po dosažení vrcholu si „přestupte“ na značenou stezku. Nejdříve bude rychle klesat, u toho projdete kolem věžičky Schoberstein s křížem. Dále pak cestou č. 820 (Wanderweg) přes zalesněnou část k Nikolaikapelle. Z tohoto místa pokračujete sestupem přímo na parkoviště ve Weißenbachu.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: