Czechoslovak Trail / Stezka Československem
Treky

Czechoslovak Trail / Stezka Československem

Czechoslovak Trail / Stezka Československem propojuje oficiální ultratraily českou Stezku Českem a slovenskou Stezku hrdinů SNP. Dálková turistická trasa přes české a slovenské hory v délce 1700 km slibuje krásné dlouhé putování nádhernou přírodou a celoživotní zážitek.

české a slovenské hory – Česko

Typ
11 a více denní, Dálkový trek
Stát
Česko
Další státy
Česko, Slovensko
Vhodné měsíce
leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec
Délka
1700 km
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Náročný
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Czechoslovak Trail: 1700 km napříč Českem a Slovenskem

Czechoslovak Trail / Stezka Československem měří 1700 km a skládá se ze dvou dálkových přechodů: Cesty hrdinů SNP napříč Slovenskem a Stezky Českem. Začíná nebo končí na nejzápadnějším bodě ČR a na konci Cesty hrdinů SNP, na Dukle. Vede v naprosté většině po pěších turistických značených trasách KČT a KST. V ČR prochází nejkrásnějšími a nejvyššími pohořími podél severní hranice (případně alternativně podél té jižní) a na Slovensku přes vícero pohoří podle historické Cesty hrdinů SNP jako jsou například Volovské vrchy, Nízké Tatry, Kremnické vrchy, či Bílé Karpaty. Tento trek nabízí vše, co si pod dálkovou trasou představíte: krásné hory a pohoří, nádherné vrcholy, nekonečné výhledy a mnoho skrytých míst k objevení.

Veškeré mapy a informace, itineráře na slovenské straně naleznete na webových stránkách Cesty hrdinů SNP  a na straně české na webových stránkách Stezky Českem. Na těchto stránkách naleznete hlavní pravidla pro absolvování treku, pravidla chování v přírodě a odkazy na důležité zdroje, které můžete využít předtím než vyrazíte.

Czechoslovak Trail/ Stezka Československem iniciovali nadšenci, kteří se starají o Cestu hrdinů SNP a Stezku Českem ve spolupráci s Klubem slovenských turistů a Klubem českých turistů. Jeho cílem je umožnit zážitky z putování po pěších dálkových tras v našich krásných slovenských a českých horách za dodržení lokálních podmínek pobytu v přírodě a Leave No Trace principů tak, aby i ti, kteří půjdou po nás, měli šanci si užít nepoškozenou přírodu v celé své kráse.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: