Cyklostezka Ohře: na kole po krásách Karlovarského kraje
Treky

Cyklostezka Ohře: na kole po krásách Karlovarského kraje

Cyklostezka podél řeky Ohře patří bezesporu k nejkrásnějším říčním cyklostezkám v Česku. Protíná mnoho zajímavých míst Karlovarského kraje až do Kadaně v Ústeckém kraji.

Krušné hory – Česko

Typ
4-6 denní, 7-10 denní
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
5
Vhodné měsíce
březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
223 km
Nejvyšší bod
485 m n. m.
Převýšení
832 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Cyklostezka Ohře je vyznačená jako cyklotrasa CT 6 a částečně i jako EuroVelo 4 (úsek Cheb-Karlovy Vary) patří k našim nejkrásnějším říčním cyklotrasám a potvrdí svůj slogan, „Cyklostezka Ohře udělá Ti na těle dobře!“.

Podrobnosti o zajímavostech na trase a další praktické informace najdete na www.stezky.cz a www.cykloohre.cz

Cyklostezka od Slapan na hranicích s Bavorskem, kde se napojuje na Valdštejnovu trasu z Waldsassenu, nás provede celým Karlovarským krajem až do Kadaně v Ústeckém kraji. Po trase můžeme navštívit zámky v Mostově, Sokolově a středověký hrad v Lokti, v Nebanicích si můžeme pohladit koníky, u Sokolova si prohlédněte jezero Medard, které lze již celé objet po nově upravených cestách (14 km okruh), v Královském Poříčí můžeme navštívit statek Bernard s mnoha zajímavostmi pro děti. Ve Starém Sedle nahlédneme do dědičné štoly, pokocháme se skalními masivy ve Svatošských skalách a skončíme v Karlových Varech, kde nás čeká spousta dalších zajímavostí. Zatímco v Karlovarském kraji je cyklostezka Ohře vedena povětšinou po samostatné cyklostezce, v Ústeckém kraji jsou hotové především úseky kolem měst jako Kadaň, Žatec a Louny. Ohře se vlévá do Labe u Litoměřic, ještě před tím si ale určitě prohlédněte pevnostní město Terezín.

Hrad Loket
Hrad Loket

Díky perfektnímu zázemí prověřených služeb s certifikací Cyklisté vítáni je stezka velmi vhodná pro uživatele všech kategorií včetně seniorů nebo rodin s dětmi.

DALŠÍ CYKLOSTEZKY V ČESKU

PARTNERSTVÍ O.P.S

Dálkové cyklotrasy koordinuje Partnerství, o.p.s. Rozvoji šetrné turistiky, udržitelného cestovního ruchu a zklidňování dopravy s ohledem na životní prostředí se věnuje už víc než 20 let. Zakladatelem Partnerství, o.p.s je Nadace Partnerství, která pomáhá již 30 let lidem pečovat o životní prostředí a koordinuje celonárodní certifikaci Cyklisté vítáni, která označuje zařízení se skvělým zázemím pro cyklisty a cykloturisty.

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: