Augsburger Höhenweg: velkolepá hřebenovka Lechtálských Alp
Treky

Augsburger Höhenweg: velkolepá hřebenovka Lechtálských Alp

Hřebenová trasa Augsburger Höhenweg spojuje chaty Augsburger Hütte (2298 m) a Ansbacher Hütte (2376 m) na hřebeni Lechtálských Alp v Rakousku. Jedná se o velkolepou, ale i velmi náročnou celodenní túru.

Lechtálské Alpy – Rakousko

Typ
1-denní, Hřebenovka
Stát
Rakousko
Další státy
Rakousko
Počet dní
1
Vhodné měsíce
červenec, srpen, září
Délka
12 km
Nejvyšší bod
2938 m n. m.
Převýšení
1400 m
Ledovec / sněhová pole
ano
Obtížnost
Náročný
Horolezecké úseky
úseky s řetězy či lany

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Lechtálské Alpy jsou díky vrcholu Parseierspitze nejvyšším pohořím Severních vápencových Alp, neboť ten jako jediná hora překračuje hranici 3000 m. Ovšem Lechtálské Alpy to není pouze tento vrchol. Lechtálské Alpy jsou sen. Sen o zeleni, ostrých štítech, modřínech a samotě. Tento skoro 100 km! dlouhý hřeben je tou nejkrásnější horskou výzvou západního Rakouska. Jen minimální osídlenost, ale dostatečně hustá síť horských chat a turistických chodníků předurčuje pohoří k dlouhým několikadenním trekům. kde si může horský turista jako „zákusek“ vyběhnout na některý ze stovek štítů.

Vysokohorská túra Augsburger Höhenweg po hřebeni Lechtálských Alp patří k velmi odvážným a neskutečně krásným hřebenovkám. Jedná se o nejexponovanější a scénicky nejimpozantnější úsek hřebenového přechodu celých Lechtálských Alp (Lechtaler Höhenweg).

Na chatu Augsburger Hütte

Na horskou chatu Augsburger Hütte (2288 m) se dostaneme výstupem z obce Grins (převýšení 1200 m, možno spojit nástupový den s výstupem na nejvyšší vrchol Parseierspitze, 3036 m). Druhou variantou je náročná celodenní túra vysokohorským terénem po hřebeni Lechtálských Alp mezi chatami Memminger Hütte a Augsburger Hütte – Spiehlerweg.

Parseierspitze, Lechtalské Alpy
Parseierspitze, Lechtalské Alpy

Vzhůru na hřeben!

Od chaty Augsburger Hütte se stoupá až pod nejvyšší vrchol Parseierspitze. Těsně před sedlem Patrolscharte stezka odbočuje doleva přes firnové pole. Následuje traverz pod druhým nejvyšší vrcholem Lechtálských Alp – na výhledy bohatým vrcholem Dawinkopf (2968 m) do sedla Darwinscharte. Pozor na zbytky sněhových polí. Dál mírně klesneme do Parseierscharte (2604 m), kde stojí nouzový čtyřmístný Augsburg Biwak.

Roland Ritter Biwak neboli Augsburger Biwak - 2608 m- leží v sedle Parseierscharte na trase přechodu Augsburger Höhenweg
Roland Ritter Biwak neboli Augsburger Biwak – 2608 m- leží v sedle Parseierscharte na trase přechodu Augsburger Höhenweg

Krátce poté po cestě poprvé zahlédneme Ansbacher Hütte, čekají nás však ještě perné chvilky. Velké opatrnosti je potřeba zejména při přechodu sněhových polí, která se mohou v těchto pasážích udržet klidně celý rok. Bez větších potíží pak dojdeme až na chatu. Sestup je možný pěšky či lanovkou do obce Flirsch nebo přes Fritzhütte do Schnannu.

Trek vyžaduje výbornou fyzickou kondici, zkušenosti s pohybem ve vysokohorském terénu a naprostou jistotu kroku.

Čas přechodu: 8 – 10 hodin, trasu je možné jít oběma směry

Po hřebenech Lechtálských Alp vede osm z celkem 33 etap známé tyrolské dálkové trasy Adlerweg (Orlí stezka). Další možností dálkové turistiky je překonání 100 km dlouhého hřebene Lechtálských Alp po trase Lechtaler Höhenweg.

Ubytování a jídlo

Trasa Augsburger Höhenweg spojuje chaty Augsburger Hütte (2298 m) a Ansbacher Hütte (2376 m).

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: