Dívčí kameny

Dívčí kameny

Vrcholová žulová skaliska (polsky Slezské kameny), jedna z nejtypičtějších krkonošských skalních hradeb, leží severně od Špindlerova Mlýna na hranicích s Polskem.

Bizarní tvary skalních bloků, které vznikly nestejnoměrným zvětráváním horniny, dosahují výšky až 8 m a jsou vynikajícím orientačním a výhledovým bodem do Polska a na střední část Krkonoš. Kameny patří do jedné z nejhezčích a nejnavštěvovanějších partií Krkonošského parku. Podle pověsti pod jedním ze skalisek zmrzla mladá pastýřka a podle ní byly skály pojmenovány. Vrcholem prochází česko-polská hranice a vede tudy červeně značená turistická magistrála Česko-polského přátelství.

Přístup

Od Špindlerovy boudy po červené na západ – cca 3 km.

Od Dívčích kamenů lze pokračovat k rozcestí Pod Smělcem, tady po modré značce vlevo na Martinovu boudu, pak po zelené přes Medvědí boudy a Medvědí koleno k Dívčím lávkám – odtud jsou to do Špindlerova Mlýna už jen asi necelé 2 km.

Nebo pokračovat od Dívčích kamenů stále po červené přes Vysoké kolo, u rozcestí Sněžné jámy (výhledy!) vlevo po žluté k Labské boudě a pak po modré Labským dolem do Špindlerova Mlýna.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: