České firmy na Ispo Winter 2007

České firmy na Ispo Winter 2007

Na německém sportovním veletrhu Ispo Winter 07 v Mnichově se kromě známých světových výrobců představily i neméně známé firmy z České republiky. Podle katalogu vystavovatelů se jich do Mnichova sjely téměř čtyři desítky ze všech koutů a myslitelných sportovních odvětví. Svět outdooru pochopitelně zajímaly především ty outdoorové a při průzkumu veletrhu jsme některé z nich navštívili.

Zkušenosti čtenářů

Radka

Zajímalo by mě, jestli někdo zkoušel ty stany v tom větru i stavět, nebo jestli je postavili a pak pustili vítr. Ono to v reálu často bývá tak, že někdo napřed pustí vítr a až pak se staví stany, ne?

Petr Macháček

Ano máte pravdu. V reálu je situace jiná. Jedna věc je jak stan odolává větru postavený a druhá věc je jak se staví za větru. Zatímco v prvním případě je toto ovlivněno provedením konstrukce stanu spolu se svědomitostí uživatele při ukotvení stanu při stavbě, v druhém případě jde spíše z větší míry o šikovnost a zkušenosti uživatele jak se s větrem při stavbě stanu „popasuje“. Samozřejmě i zde hraje určitou roli provedení konstrukce stanu. Jiný přístup budu mít ke stavbě tunelového stanu a jiný ke stavbě samonosmého geodetu.

Honza Prokes

Jen bych chtel upresnit informaci tykajici se nosnosti pevnostniho oka, kterym jsou vybaveny nove sedaci uvazky Singing Rock. Jde o 15kN (nikoliv 1,5kN) ve smeru dolu a toto oko je urceno k zajisteni lezce proti tahu shora, tj. pri jisteni partaka (napr. ke stromu, ..)

Petr Macháček

Děkujeme za upřesnění. Patrně se tam kolegovi vloudila čárka kam neměla a nikoho ostatního to netrklo. Příslušnou pasáž v textu jsem opravil.

Radka

Opravdu je to oko urcene k zajisteni lezce? To me, prosim, poucte, ale jeste nikdy jsem nevidela, aby se nekdo pri jisteni cvakal ke stromu ci k cemukoliv jinemu za zadni oko na sedaku. Pokud vim, tak to je pracovni oko urcene na material – druhe lano, prusiky, ktere nepotrebuju po ruce porad atd. – a ne na jisteni. Proboha, do standu se prece cvakam za predni oko, taky abych na to videla…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: