HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Znovu feratové sety

Na loňské letní problémy s feratovými sety s elastickými popruhy navazuje čerstvá zpráva DAV (Deutscher Alpenverein) o preventivním stažení z používání některých dalších typů feratových setů. Všichni majitelé feratových setů by ve vlastním zájmu měli překontrolovat (viz odkazy v článku), zda jejich výrobky nepatří mezi zmiňované typy.

Na loňské letní problémy s feratovými sety s elastickými popruhy (článek z 31. 8. 2012) navazuje čerstvá zpráva DAV (Deutscher Alpenverein), kdy podle výsledků testovacích měření jsou preventivně stahovány z používání některé dalších typy feratových setů.

Výsledkem je významné zkrácení doby životnosti feratových setů s brzdnou destičkou, u nichž je brzdný systém vystavený okolnímu prostředí. Bezpečná životnost se podle typu výrobku a podle intenzity používání může zkrátit na pět, tři a dokonce při intenzivním používání i na méně než jeden rok.

Jak je obvyklé v těchto případech, výrobci po oznámení zprávy s výsledky měření o nově zjištěném problému okamžitě zareagovali a podle typu opravují, vyměňují nebo stahují problematické výrobky. Všichni majitelé feratových setů by ve vlastním zájmu měli překontrolovat, zda jejich výrobky nepatří mezi zmiňované typy. Věnujte proto pozornost následujícím odkazům.

Seznam stahovaných feratových setů na stránkách DAV

Souhrnná tabulka dotčených feratových setů s uvedením upravené životnosti

Případně vyhledejte informace na stránkách jednotlivých výrobců.

© Svět outdooru, zveřejněno 27. 2. 2013, text redakce, foto výrobci.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: