Znáte tatranský závod Sherpa rallye? + VIDEO

Znáte tatranský závod Sherpa rallye? + VIDEO

O tatranských nosičích se traduje, že jsou to pořádně tvrdí chlapi. Aby navzájem změřili síly, koná se každý rok závod nosičů tzv. Sherpa rallye. Jak dopadl letošní ročník, jak dlouhá byla trasa a její převýšení plus to nejhlavnější, kolik toho nosiči nesli na zádech, se dozvíte v článku.

V polovině října se v Tatrách konal již 29. ročník tohoto tradičního závodu nosičů. Začínalo se v Tatranské Lesné s cílem na Skalnatém plese (1751 m). To znamená, že závodníci museli zvládnout převýšení 930 metrů. Délka trasy byla téměř 10 kilometrů.

Na muže čekala zátěž v podobě šedesáti kilogramů, kterou představovaly pytle s cementem. Ženy měly břemeno o čtyřicet kilogramů lehčí. Start obou závodních složek byl hromadný a je jasné, že muži nemohli v žádném případě stíhat něžnější pohlaví vzhledem k váze, kterou měli na zádech.

Jak závod dopadl?

Nejrychlejší ženou byla Alena Ruchlová (osazenstvo Chata pod Rysmi). Druhé místo urvala pro Téryho chatu Laura Vnenčáková. Mezi muži vyhrál suverénně Martin Fabšík (Chata pod Borišovom) a pro druhé místo si došel Rastislav Goriščák (Zamkovského chata).

Pro představu můžete mrknout na krátkou reportáž z 27. ročníku

Pokud se vám závod zalíbil a chtěli byste se na něj do Tater přijet podívat, tak začněte zjišťovat spojení a trasu na Popradské pleso (1494 m), protože právě odtud bude jubilejní 30. ročník startovat s tím, že cíl bude na Chatě pod Rysmi (2250 m, nejvýše položená chata ve Vysokých Tatrách).

S využitím tatry.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: