Značková prodejna Tilak nyní také v Praze!

Značková prodejna Tilak nyní také v Praze!

Poslední zářijový týden byla v Praze na Smíchově otevřena první prodejna ryze českého výrobce outdoorového oblečení – Tilak. Slavnostní otevření se neobešlo bez celebrit nejen z outdoorového prostředí.

Herec, režisér a spisovatel v jedné osobě Jiří Menzel se svou ženou Olgou, horolezec Dušan „Stoupa“ Janák a zástupce náčelníka Horské služby Adolf Klepš společně popřáli štěstí při otevření nové TILAK prodejny v Lidické ulici na Smíchově.

Spolu se zakladatelem Romanem Kamlerem slavnostně přestřihli startovní pásku, jež dosud oddělovala pražské outdoorové sportovní nadšence a kvalitní produkty čekého výrobce oblečení TILAK. Firma si prodejnu nadělila jako dárek ke svým krásným 25 letům existence.

Manželé Jiří a Olga Menzelovi navázali spolupráci již z minulosti. Právě TILAK totiž oblékl Jiřího Menzela při režii filmu „Obsluhoval jsem anglického krále„, který se natáčel v extrémních podmínkách.

„Je to tak: Mám štěstí a chytrou ženu. Před lety, když jsem se chystal odjet na natáčení Anglického krále, provedla Olinka kontrolu mého oblečení, protože nás čekaly exteriéry v horách a velmi studené dny. Vedle toho, že je to hezká holka, je taky praktická žena. Nelenila a našla správnou firmu. Dostal jsem skvělé vybavení do mrazivých dnů. Vypadal jsem v něm jako elegán a při tom byl v teple.“

Od šicího stroje přes spacáky, ke špičce v outdoorovém oblečení

TILAK patří k málo českým firmám, které dosud vyrábí kompletně svoje oblečení v České republice. V oboru je tím zcela výjimečný. Zlomovým momentem pak bylo získání licence na zpracování materiálu GORE-TEX®, kdy společnost splnila přísná kritéria na dodržování technologií zpracování materiálu i vlastní konstrukci funkčního oblečení„Před třiceti lety jsem začínal na šicím stroji mojí mámy. Chtěl jsem kvalitní spacák, který něco vydrží, ale nedal se tehdy sehnat, tak jsem si ho sám ušil,“ vzpomíná Roman Kamler, zakladatel firmy. Šití se nebál a zájemců o kvalitní spacáky přibývalo. V roce 1986 založil firmu na výrobu sportovní výstroje a do teď TILAK funguje jako ryze česká společnost s výrobou v Česku. „Tak to i zůstane. Mám v dílně padesát lidí a každý den vidím, co se ve firmě děje. Co by bylo českého na firmě, které přivážejí každý měsíc kontejnery zboží z Číny – nic! Naše oblečení není levné, ale kdo chce kvalitní zboží a nadstandardní servis, cestu si k nám najde,“ upřesňuje Roman Kamler.

Horská služba ČR chrání v oblečení TILAK

Po spolupráci v letech 2003 – 2008 se stal TILAK opět dodavatelem svrchního oblečení pro českou Horskou službu. Jako jediná prošla společnost náročným výběrovým řízením a musela splnit řadu podmínek.„Pracujeme v extrémních podmínkách, výstroj a oblečení je velmi namáhané a proto musíme vybírat opravdu pečlivě. Oblečení je pro nás pracovní oděv, který máme na sobě denně a tak jsou nároky na materiál, ušití i zpracování opravdu vysoké. Navíc poprvé byla v zadání výběrového řízení vlastní unikátní barevná kombinace oblečení. TILAK je česká firma, oblečení je vyráběné u nás a tyto podmínky jako jediná ve výběrovém řízení splnila,“ říká Adolf Klepš, zástupce náčelníka a šéf materiálové komise Horské služby ČR, o.p.s.

Dlouholetý reprezentant České republiky v lezení a několikanásobný držitel ocenění „Výstup roku“ Českého horolezeckého svazu Dušan ´Stoupa´ Janák oceňuje na značce TILAK především kvalitu a férový přístup: „Tohle člověk ocení hlavně v zimě ve špatném počasí. Když nemáte kvalitní vybavení, jde výkonnost dolů. Tam záleží hodně, co máte na sobě – bez Tilaku by se mi nepovedlo mnohé z toho, co jsem za poslední roky dokázal,“ upřesňuje Dušan Janák.

Co znamená výraz „tilak“?

TILAK je přes 3500 let starý výraz. V původním jazyce má význam pihy nebo skvrny. Pro hinduisty je červená tečka mezi obočím symbolem třetího oka boha Šivy. S TILAKEM je jeho majitel pod Šivovou ochranou. Z toho vychází i filozofie firmy. Pokud máte na sobě oblečení TILAK, budete v bezpečí i ve špatných klimatických podmínkách třeba na horách. Symbol nad písmenem i v logu tedy není tečka, ale otisk palce na čele – znaménko pro štěstí.

A kde prodejnu najdete?

Lidická 3, 150 00 Praha 5 – Smíchov

Prodejní doba:
Po-Pá: 10.00 – 19:00
So: 9:00 – 13:00
Ne: zavřeno

http://praha.tilak.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: