Zkuste nejdrsnější zimní závod Krkonoš

Zkuste nejdrsnější zimní závod Krkonoš

Krkonošský survival vás plných 20 hodin udrží v neskutečném tempu mezi pestrými kontrolami na hřebenech i v dolinách Krkonoš. Ve trojicích se budete vyrovnávat s nástrahami, které na vás přichystali organizátoři a sbírat body jak za nalezené kontroly, tak za výkony a splnění jednotlivých úkolů.

Pokud rádi zkoušíte náročné outdoorové aktivity, přijeďte vyzkoušet Krkonošský survival. Startuje v pátek 21. března 2014 ve 22:00 od horské chaty Kara v Roudnici v Krkonoších, konec je po dvaceti hodinách. Při jednom závodě můžete otestovat svoje schopnosti v klasickém běhu ve sněhu, běhu či chůzi na sněžnicích, v lezení na skále a na strom.

Čeká Vás zdolávání ještě dalších nástrah a překážek, které organizátoři zatím nezveřejnili. K tomu všemu se musíte umět orientovat v náročném zimním horském terénu pouze za pomoci mapy (bez GPS). Z toho několik hodin v noci. Potom už jediné, co budete pro zdárné absolvování závodu k těmto dovednostem potřebovat, jsou další dva pokud možno stejně šikovné(í) parťačky (parťáci), protože jde o závod tříčlenných týmů. S velkou pravděpodobností čeká na závodníky vítr, mráz, mokro, hlad, vyčerpání

Družstva mají za úkol během 20 hodin nasbírat co nejvíce bodů za navštívení přibližně dvaceti různě bodově ohodnocených stanovišť. Další body získají za již zmíněné disciplíny. Přestože jde o mladý závod, mezi soutěžícími již bylo několik mistrů republiky v různých outdoorových sportech (B7, LH24, Jesenický Tvrďák, Český Adventure Race). Mnozí z nich jsou již ve startovní listině pro tento rok, což lze brát i jako ocenění kvalit Krkonošského survivalu.

Závod je ale určen pro všechny, tedy i pro účastníky, kteří s podobnými aktivitami teprve začínají. Protože se jedná o scorelauf (sami volíte pořadí navštívených kontrol), 20 hodin na trati jsou všichni. Díky tomu ti, kdo chtějí udělat dobrý výsledek, musí celý survival absolvovat od začátku do konce na plný plyn, jelikož nikdo nemůže mít přehled o tom, kolik stanovišť už jeho soupeři mají za sebou a jak si vedli při jednotlivých disciplínách, které také budou mít výrazný vliv na celkové hodnocení.

Jedna z kontrol bude i na Sněžce. Pro zajímavost – několik závodů, včetně loňského polského MS v horském maratonu nebo Horské výzvy, tudy své trasy vést nemohlo.

Je důležité mít v týmu alespoň jednoho dobrého mapaře. Přestože je v Krkonoších mnoho značených cest, zvláště v noci na první pohled jednoduché postupy tak jednoduché nejsou. Navíc ve sněhu, kdy některé z cest nejsou vůbec prošlapány. Díky výraznému převýšení síly rychle ubývají.

Organizátoři plánují on-line reportáž na webu a facebooku závodu.

Pokud se vám nechce na samotný závod jako účastníci, přijďte se podívat třeba na zmíněnou Sněžku. Spojit to můžete třeba se zimním východem slunce. Od druhé ranní bude i výjimečně otevřena poštovna na vrcholu s možností občerstvení. Nebo můžete přijít na start, kde Vám organizátoři doporučí divácky zajímavá místa na trati. Zvláště poblíž jednoho stanoviště bude kolem půlnoci hezká podívaná. Dokud ale účastníci neodstartují, podrobnosti nebudou k dispozici.

Závodu se může zúčastnit 50 trojic v kategoriích muži, ženy a mix. Stejně jako loni lze čekat větší zájem o účast, než je maximálně možných 150 soutěžících. Více informací naleznete na webu závodu krkonosskysurvival.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: