Zkusili jste někdy survival, pětiboj nebo záchranný kurs? V květnu a červnu máte příležitost

Zkusili jste někdy survival, pětiboj nebo záchranný kurs? V květnu a červnu máte příležitost

Nevíte co dělat o víkendech? Máte závodního ducha a vyrážíte rádi do přírody? Přinášíme proto velký přehled outdoorových akcí a závodů na následující dva měsíce. A jak dopadly minulé akce? Dozvíte se na konci článku.

GLADIATOR Race

7. – 8. května 2016, Milovice

3 ročník! 3 různé lokality! 3 různé obtížnosti trati! 3 termíny závodů! – drsný závod a silný zážitek pro všechny od roku 2014 – originální překážky, různé vzdálenosti a zajímavé terény – intervalový start – zaručuje závod bez front na překážkách – profesionální organizace a servis made by Sportvisio – závody s nejlepší atmosférou a nejlepší poměr cena x výkon – nejvíce bahna na 1 km závodu a nejvíce překážek na 1 km závodu.

Informace o závodě najdete na webu GLADIATOR Race.

Posázavský drsoň

14. května 2016, Chřenovice v Posázaví

Extremní závod po malebných koutech Posázaví v okolí Ledče nad Sázavou pro radost těla i duše s časovým limitem 9 hodin – běh / loď / kolo. Dostanete mapu se zakreslenými kontrolami a vaším cílem je nasbírat co nejvíce kontrol ve stanoveném čase, takže skutečná délka a obtížnost tratě je jen na vás.

Více zde: http://www.pdrson.cz/propozice/

Flash Open 2016 – boulderové závody

21. května 2016, Olomouc

Flash Wall pořádá 21. 5. 2016 druhý ročník outdoorových boulderových závodů Flash Open 2016.

Těšit se můžete na lezení po zbrusu nových profilech outdoorové věže, nové struktury, hravé bouldry od stavěče Krkavce a spoustu zábavy. Navíc večerní grilovačka, muzika, nasvětlené finále a živá muzika. Na venkovní věži bude postaveno okolo 20-ti kvalifikačních boulderů všech obtížností a ti nejlepší postoupí do finále. Kvalda se poleze na flash, finále podle situace.

Více informací na webu lezecké stěny flashwall.cz.

AMIX Hradecký koloběh

25. května 2016, Nový Hradec Králové

Již 5. ročník závodu smíšených dvojic v krásném prostředí městských lesů, při kterém jeden z dvojice běží a jeden jede na kole. Výměna je možná kdykoli. Krásný závod se skvělou atmosférou, kde nemůžete chybět!

Informace o závodě najdete na webu Sdružení Sportvisio.

Hannah EPO Survival 2016 – přírodní víceboj dvojic

27. – 28. května 2016, Kemp Cholín

Závod dvojic, kde účastníci absolvují jízdu na kánoi, kolečkových bruslích, letní biatlon, orientační běh, skalní lezení, skoky do vody, jízdu na horském kole, trekking a další disciplíny: To vše během 13hodinového časového limitu. Že by se takové akce účastnil jen blázen? Hannah EPO Survival 2016 startuje až 28. května, ale již nyní je přihlášeno téměř sto závodníků. Na startu jich organizátoři očekávají až trojnásobek. Budete tam také?

Ačkoliv jde o Mistrovství České republiky v přírodním víceboji dvojic, závod je lákavý pro sportovce všech výkonnostních kategorií. Díky systému volného pořadí kontrol a bodovému hodnocení záleží pouze na závodnících, které disciplíny a v jakém pořadí absolvují – o konečném výsledku rozhodují body získané za navštívení kontrolních bodů a absolvování disciplín, popř. za čas, o který dvojice přijede dříve do cíle.

Centrum pátého ročníku oblíbeného závodu je na Slapské přehradě, v kempu Cholín. Závodníci se opět mohou těšit na pečlivě připravenou trať, profesionálně připravená stanoviště, přátelskou atmosféru a hodnotné ceny. To vše jsou důvody, proč se závodníci na EPO Survival vracejí a nová jména na startovní listinu přibývají.

Pokud chcete být u toho a necítíte se rovnou na závod, rádi vás přivítáme mezi dobrovolníky. Informace a registrace najdete na www.eposurvival.cz.

Atlas Adventure

3. – 5. června 2016, Davidův Mlýn, Staré Těchanovice

Závod dvojic, které musí projít noční a následně denní etapou. Je to mistrovství mládeže ČR do 21 let v adventurových závodech a zároveň otevřený závod pro dospělé a přebor hasičů. Trasa závodu není pevně daná, závodníci se orientují podle mapy a mezi jednotlivými stanovištěmi projíždí na kole. Stanoviště jsou: lezení na skalách. orientační běh, plavání, kanoe, střelba, slanění nebo přelanění, lanové překážky, šifrování a spoustu dalšího. Disciplíny každý rok měníme. Celý závod je zasazen do prostředí Nízkého Jeseníku, start a cíl je na Davidově mlýně ve Starých Těchanovicích u vodní přehrady Kružberk.

Více informací o závodě na http://atlas.opava.cz/adventure/

Jesenická 60

4. června 2016, Jeseník

Turistický pochod Jesenická šedesátka se řádí mezi pochody s dlouholetou tradicí. Letošní 43. ročník je toho dokladem. Start i cíl se nachází přímo v Jeseníku a trasa vede po okolních hřebenech Hrubých Jeseníků. Trasa zahrnuje táhlé rovné úseky, strmá stoupání i vražedné sestupy. Střídá se asfalt, lesní a kamenité cesty, ale i kouzelné výhledy z hřebenů Hrubého Jeseníku. Od druhého ročníku bylo zavedeno pravidlo první soboty v červnu, aby se termín snadno pamatoval. V ceně startovného (10,- Kč) je zahrnuto občerstvení na všech čtyřech kontrolách, u kterých jsou stanoveny časové limity, do kdy musí účastníci dorazit. S celkovým převýšením přesahujícím 3000 m se pochod řadí k těm náročnějším.

Veškeré informace najdete na www.jesenicka60.cz

Orlický Tvrďák

10. – 11. června 2016, Hnátnice

Orlický Tvrďák je závod dvojčlenných týmů (muži, ženy, smíšené týmy) v přírodním víceboji.

Podstatou je pohyb mezi kontrolními stanovišti a orientace podle mapy. Pořadí průchodu kontrolami není předepsáno – závodníci si sami volí svou trasu tak, aby ve vymezeném čase získali co nejvíce bodů. Kontroly jsou různě bodově ohodnoceny podle obtížnosti a vzdálenosti od základny. Součástí některých kontrol je i tzv. vložená disciplína (např. skalní lezení, jízda na kanoi, letní biatlon, logická úloha, krátký orientační běh, časovka do vrchu apod.). Absolvování těchto disciplín je nepovinné, ale lze na nich dosáhnout výrazného bodového zisku. Na absolvování celého závodu je stanoven časový limit 18 hodin. Překročení tohoto limitu je penalizováno odečtením bodů.

Závod startuje 10. 6. 2016 ve 22:00 v Hnátnici (Ali-Restaurant), končí 11. 6. v 16:00 tamtéž. Více info na orlickytvrdak.cz.

Valašské kilo

10. – 12. června 2016, Valašské Meziříčí

Hlavní myšlenkou vytrvalostního závodu jednotlivců a dvojic je výzva nejen pro sportovce, ale hlavně pro ty, kteří si chtějí zkusit souboj se svým tělem – zdolat nejméně 100 km trať vedenou Valašskem. Valašské kilo má za cíl ukázat závodníkům nejen krásy tohoto regionu, ale i to, že i zde je možno postavit náročnou trať s minimálně 3 600 nastoupanými metry.

Sněžka Sherpa Cup

18. června 2016, Pec pod Sněžkou

Vynést na zádech 40 kg je pěkná dřina. A co teprve, když je nesete z Pece pod Sněžkou až na Sněžku. Závod je dlouhý 6,4 km, závodníci překonají převýšení 754 m. Ti nejlepší zvládnou trasu doslova uběhnout za 1 hodinu a 15 min. Od roku 2014 existuje i kategorie EXTRÉMNÍ zátěž, při které nosiči vynesou 60 kg. Závod je otevřen i ženám, které nesou zátěž 20 kg.

Vyzkoušet si staré nosičské řemeslo si na vlastní kůži přijde každoročně třicítka těch nejodvážnějších. Úkolem závodníka je co v nejkratším čase vynést na vlastní krosně/batohu námi poskytnutou zátěž (balenou vodu Rajec nebo Kofolu) z Pece pod Sněžkou – dolní stanice lanovky na Sněžku, dále přes Obří důl, až do České Poštovny na Sněžce.

Více informací a registrace na: www.postovnasnezka.cz

Krakonošova 100

17. – 18. června 2016, Krkonoše

Legendární dálkový pochod na 100 km za 24 hodin se zrodil v roce 1966. Trasa stovky vedla poměrně náročným terénem, převýšení na 100 km byl od začátku přes 3000 metrů. Vycházelo se z Vrchlabí přes Žalý, Mísečky do Harrachova, přes Voseckou boudu, Vysoké kolo, Špindlerovku, Luční boudu na Sněžku, dále přes Pomezní boudy, Malou Úpu do Pece pod Sněžkou a konečně přes Černý Důl zpět do Vrchlabí. Tak, jak první organizátoři – svazáci ČSM Tesla – tehdy trasu připravili, tak se s malou změnou chodí dodnes.

Více informací o letošním jubilejním 50. ročníku najdete na www.k100.ddmvrchlabi.cz

Akreditovaný kurz Základy první pomoci

18. června 2016, Praha

Akreditovaný kurz Základy první pomoci je zlatým standardem — za jeden den plný zážitků Vás naučíme zachránit lidský život. Klasická výuka před tabulí a s prezentací je nám cizí, my učíme první pomoc zážitkem. Zážitková výuka je jediným způsobem, jak se kvalitně připravit na stres, který vás během poskytování první pomoci čeká.

Výuka je praktická a interaktivní, první pomoc školíme pohybem, hrou, nácvikem. Díky dělení do skupin o maximálním počtu 15 osob výuka neztrácí dynamiku a stíháme odpovídat na všechny dotazy.

Nabyté znalosti si procvičíte ve 3 realisticky připravených modelových situacích. Protože z každého pohledu se situace vnímá trochu jinak, vyzkoušíte si základy první pomoci během každé modelové situace v jiné roli: figurant (je realisticky namaskován a poučen o zranění/stavu, který má hrát), zasahující (prakticky řeší situaci a ošetřuje figuranty) a hodnotící (v modelové situaci vlastně „není“ a s deskami v ruce bedlivě sleduje počínání zasahujících).

Zážitkový kurz Základy první pomoci je akreditovaný Ministerstvem práce a sociálních věcí (pod oficiálním názvem „Základy první pomoci zážitkem“). V případě zájmu můžeme vystavit certifikáty s akreditací MPSV.

Více informací a registrace na www.prpom.cz.

Reporty z proběhlých akcí

Císař Challenge – přírodní víceboj dvojic, 9. dubna 2016, Ostrov u Tisé

Koukněte na video z akce anebo se najděta na fotografiích ze závodu.

AMIX MTB Biřička, 10. dubna, Biřička

Letos velmi z ostra odstartoval druhý ročník Amix Biřičky 2016. Tento úvodní podnik byl přesunut z léta na začátek sezóny. Charakter tohoto závodu, zůstal beze změn, takže trasa a délka zůstaly stejné.

Celý závod, který se nesl ve znamení velkého množství bláta vyhrál Jakub Širal, před hradeckým Martinem Splítkem. Třetí pak byl Aleš Strnad.

Fotografie ze závodu najdete na webu HSK Cycling a kompletní výsledky zde.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: