HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Zkrocený vítr na vodách Engadinu

Zkrocený vítr na vodách Engadinu

Jezero Silvaplana, ležící jihozápadně od města Svatý Mořic, poskytuje díky stabilnímu větru ideální podmínky pro kitesurfing, windsurfing či jachting. Ale i další jezera v Engadinu lákají turisty svou výjimečností.

Milovníci kitesurfingu a windsurfingu již delší dobu oceňují vynikající podmínky na jezeře Silvaplana. Spolehlivý vítr z Maloji dosahuje rychlostí až 80 kilometrů za hodinu a objeví se každý den, vždy krátce po poledni. Údolí Engadin je domovem dalších čtyř velkých jezer, ale také mnoha menších jezer ležících v okolních lesích.

Jachting

Legendární vítr vanoucí ze sedla Maloja umožňuje provozovat perfektní jachting i uprostřed léta, kdy se nad podobně situovanými jezery v okolí rozhostí klid. Není divu, že se na jezerech Silvaplana a Sv. Mořic pořádají světové šampionáty ve vodních sportech. I mimo konání šampionátů se to tu regatami jen hemží a jako žraločí ploutve tu brázdí vody jezera.

Windsurfing

Ze všech koutů světa se na jezero Silvaplana sjíždějí vyznavači windsurfingu, pro které se toto místo jistě stalo srdeční záležitostí. Pro lidi, kteří s windsurfingem teprve začínají, je vhodnější jezero Sils. Pokud nefouká z průsmyku Maloja, je voda klidná jak zrcadlo, ale jakmile začne foukat, je tu plno prostoru pro učící se jedince.

Kiting

Tento celkem moderní sport byl vymyšlen a poprvé provozován právě zde na jezeře Silvaplana. Po poledni je tu doslova hlava na hlavě a všichni čekají, až se zvedne vítr. Jakmile přijde vítr z průsmyku Maloja, jako mávnutím kouzelného proutku se zvednou všechny pestrobarevné draci do vzduchu a začnou svůj zápas s větrem. Celé je to velmi krásná a nevšední podívaná.

Jelikož je okolí Sv. Mořice kolébka tohoto sportu, naleznete zde plno velmi zkušených instruktorů, kteří vás zápas s větrem v podobě kitingu rádi a profesionálně naučí.

Ostatní vodní vyžití

Veliké oblibě se v posledních letech těší stále oblíbenější sport – paddleboarding. Na klidné vodě můžete v klidu a ničím nerušeni vstřebávat krásy okolních panoramat. Samozřejmostí je celá řada půjčoven nejen paddleboardů, ale i klasických kajaků, kánoí a pramic.

Samozřejmostí je pak osvěžení vašeho těla i mysli v podobě plavání. Modrá barva, nižší teplota a úchvatné okolí dělá z jezera Lej da Stazzu ideální místo pro váš odpočinek.

Nejenom jezera, ale i okolní potoky a řeky se doslova hemží rybami. Na své si tedy přijdou i rybáři všech věkových kategorií. Než ale půjdete rybařit, je nutné si obstarat rybářskou licenci, kterou dostanete na těchto místech:

  • St. Moritz-Dorf – Gemaindepolizei, Via Mastra 12
  • Champfèr – Engadinfisch, Via Mastra 4
  • Samedan – Top Sport Mode, San Bastiaun 18, Flurin Gianola, Maloja – Kiosk Adolfa Gianotti

Grand Tour of SwitzerlandGrand Tour of Switzerland – 1643 km autem nebo na motorce, 5 alpských průsmyků, 22 jezer, 12 míst zapsaných na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Dalších 68 nejaktraktivnějších zastávek na trase speciálně připravených pro outdoorové nadšence najdete na webu www.MojeSvycarsko.com/GrandTourOutdoor.

Pro další, převážně praktické informace (ubytování, možnost dopravy, speciální akce apod.) navštivte stránku pro milovníky Švýcarska: MojeSvycarsko.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: