Život a doba Malého Průvodce

Život a doba Malého Průvodce

V listopadu jsme oznámili výrazné změny ve vydávání internetového i tištěného Světa outdooru. Součástí těchto změn je i přeměna ročenky Malý Průvodce na magazín Svět outdooru. Protože je čas Vánoc, kdy je dovolena mírná nostalgie, rád bych nad ročenkou Malý Průvodce světem outdooru na chvíli zavzpomínal…

V listopadu jsme oznámili výrazné změny ve vydávání internetového i tištěného Světa outdooru. Sočástí změn je i přeměna ročenky Malý Průvodce na magazín Svět outdooru. Protože je čas Vánoc, kdy je dovolena mírná nostalgie, rád bych chvíli zavzpomínal nad ročenkou Malý Průvodce světem outdooru. Dokumentovala ohromný boom outodorového vybavení u nás po letech plánovaného socialistického hospodářství, kdy nebylo ve sportovních obchodech zhola nic, nebo téměř nic.

Nešlo vše vždy hladce, čas od času se vloudí nějaká chyba nebo se nestihne termín. Také čtenáři se občas domnívají, že redakční testy a recenze si snad může firma zaplatit a vadí jim podíl reklamy, ze které vše financujeme. Nedochází jim, že jen těžko by se mohla takového renomé dlouhodobě dočkat redakce, která by na jednu či druhou stranu dodávala „cinknuté“ testy, recenze a informace. Ale byly i zážitky úsměvné, když jsme v aprílovém článku v roce 2004 ohlásili nový skvělý vařič Var Turbo s neskutečnými parametry. Jenže parametry byly přece jen ještě málo neskutečné, takže se začali ozývat vážní zájemci s dotazy, kdy už vařič bude na trhu. A psali nejen k nám, ale také do firmy Var, ze které jsme dostali pořádně vynadáno, že nehodlají pořád odpovídat kdy už ten vařič bude. Nezbývalo, než se omluvit, před článek jsme dali upozornění a nakonec ho úplně stáhli.

V každém případě se Malý Průvodce výrazně zapsal do outdoorové historie a skvělou zprávou je, že ročenka po 17 letech nejen nekončí, ale dokonce se spíše rozšiřuje. Od roku 2013 začíná vycházet magazín Svět outdooru, který spojuje zkušenosti získané jak v Malém Průvodci, tak v Novinkách a informace o vybavení budou nyní vycházet aktuálně a průběžně čtyřikrát do roka na 64 stranách, což je dohromady víc, než měl Malý Průvodce ve svých nejúspěšnějších letech. Díky všem, kteří nás podporují a fandí nám. Těšíme se, že i v následujících letech budeme přinášet zájemcům potřebné informace o novinkách v outdoorovém vybavení.

© Svět outdooru, prosinec 2012, text Jiří Červinka, šéfredaktor ročenky Malý Průvodce světem outodoru

Placené odkazy k tomuto článku:
Zde může být váš odkaz!Napište nám.

Zkušenosti čtenářů

Honza

diky za ty roky,hodne stesti…Honza

Alpín

to je to už tolik let, od prvního, drátky šitého, útlého sešitku, Brko?! Díky za ty stohy stránek, pečlivé práce a přínosné kvalitní informace. A ať se v dalších 17 letech daří stejně tak dobře!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: