Zimní výzva: registrace končí po Vánocích

Zimní výzva: registrace končí po Vánocích

Minulý týden přibyl závodu Rock Point – Zimní výzva další partner v podobě jednoho z TOP českých skiareálů – Dolní Moravy! Díky této spolupráci s areálem Dolní Morava, totiž závodu přibude další checkpoint na trase.

Spolupráci s tímto areálem ocení především závodníci tohoto extrémního podniku, těch se již přihlásilo na webu www.zimni.horskavyzva.cz do závodu na 32!

Po zastávce na 2. checkpointu ve Starém Městě měli totiž původně závodníci absolvovat celý masiv Kralického Sněžníku a poté ještě poměrně náročnou cestu přes Severomoravskou chatu a Skiareál Červená Voda až na Suchý Vrch bez možnosti zastávky. Takto bude nový checkpoint umístěn na trase v ideální poloze hned pod úpatím Kraličáku a všichni závodníci tak budou moci po těžkém přechodu jeho masivu načerpat další síly v novém komplexu hotelu Vista, jež je součástí areálu Dolní Morava.

Další novinkou, kterou pořadatelé připravují je pak chystané zapůjčení GPS vysílačů závodníkům na průběh závodu. GPS vysílače by monitorovaly postup dvojic volným terénem a závodníci by tak byli dohledatelní se všemi informacemi o tempu postupu, nadmořské výšce i již absolvované trase na webu závodu.

Tato novinka by prioritně nejenže zvýšila bezpečnost závodníků a jejich dohledatelnost v případě jakéhokoliv problému na trase, ale také závod zatraktivnila divácky, kdy by si každý mohl vyhledat na webu závodu aktuální polohu svých favoritů, příbuzných, či kamarádů.

Pokud zvažujete start v tomto závodě, neváhejte příliš dlouho, registrace na webu závodu www.zimni.horskavyzva.cz je otevřena pouze do 5. ledna 2014.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: