Zimní Matterhorn a ženský rekord + VIDEO

Zimní Matterhorn a ženský rekord + VIDEO

Magická pyramida Matterhornu (4478 m n. m.) láká horolezece desítky a stovky let k dosažení jejího vrcholu. Někdo volí cestu nejmenšího odporu, jiný ne – třeba jako Denise Wengerová při zimním přelezu hřebenu Furggen.

Na konci jednoho z tisíců švýcarských údolí, nad horským střediskem Zermatt se tyčí majestátní pyramida Matterhornu (4478 m n. m.), která vítá všechny horolezce, aby na ní předvedli své umění – avšak jenom ti nejpřipravenější mohou úspěšně oslavit dole v Zermattu svůj návrat.

Lezecká dvojka Michi Lerjen a Denise Wengerová očividně na konci roku 2011 připravená byla. Překvapivě (nebo možná ne) zvolili pro svůj výstup „nesezónní dobu“, a to zimu. Jako horolezeckou cestu si poté vybrali hřeben Furggen, tedy jihovýchodní hřeben vedoucí na vrcholek z Itálie. O tom, že se nejedná o žádnou jednoduchou cestu, svědčí nejen počet přelezů, ale také samotná čísla: obtížnost TD (= velmi obtížné), převýšení téměř 1200 metrů a doba lezení přibližně 8-12 hodin. Startovní pozice je pak z plechového bivaku, kam je třeba ještě dojít. Zkrátka: žádný med! I tak se s tím ale zdárně oba dva poprali – a počasí přálo.

Denise Wengerová se tak mohla stát první ženou, která obtížný zimní hřeben Fruggen přelezla – a že si vedla vážně dobře, se můžete sami přesvědčit zhlédnutím skvělého videa níže – anglické titulky snad pomůžou s lepším porozuměním!

https://www.youtube.com/watch?v=91JFNL8WviY

Pokud byste se chtěli dozvědět o celé expedice více, přejděte na stránky adidas.com.

adidas

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: