Zimní dovolená v Korutanech – na slunečné straně rakouských Alp

Zimní dovolená v Korutanech – na slunečné straně rakouských Alp

Na slunném jihu Rakouska se zimní sny stávají skutečností, a to v podobě lyžařské zábavy na širokých, upravených svazích a rozmanitých nabídek na sjezdovkách i mimo ně.

Vícedenní skipas v Bad Kleinkirchheimu (od 2 dnů) umožňuje svobodně se každý den rozhodnout, zda dát přednost sjezdovkám nebo lázním. A od 8. března je skipas pro hosty partnerských podniků dokonce zahrnut do ceny ubytování a vstup do lázní je zlevněn o 50 procent. Při nákupu skipasu pro dospělé na 6 dní jezdí navíc děti do 12 let za pouhé 1 euro denně (platí od 10. ledna do 7. března 2015). Dohromady je v Bad Kleinkircheimu k dispozici 103 kilometrů sjezdovek. K dalším atrakcím tohoto regionu patří mimo jiné túry na sněžnicích „Gourmet im Schnee“, ranní lyžování „Early Morning Skiing“ s Franzem Klammerem nebo Horský advent.

Pro všechny, kteří o zimní dovolené touží po kombinaci lyžařské zábavy, rodinné pohody, potěšení v termálních lázních a vánočního kouzla jednoho z nejkrásnějších měst v celé zemi, je region Villach tou pravou volbou. Nádherné zážitky na lyžích zaručují lyžařské areály Gerlitzen Alpe a Dreiländereck, jejichž sjezdovky se zaručenými sněhovými podmínkami nabízejí ty nejlepší možnosti pro začátečníky i zkušené lyžaře. Příznivcům jiných radovánek, než je alpské lyžování, nabídne spoustu zábavy turistika, běh na lyžích nebo sáňkování v přírodním parku Dobratsch či lyžařském středisku Verditz. Případně si můžete užívat srdečné atmosféry města na řece Drávě – Villachu. Milovníci wellnessu najdou skvělé možnosti vyžití v nových termálních lázních KärntenTherme ve Warmbad-Villachu.

„Z hotelu přímo na sjezdovku“ v rodinné lyžařské oblasti Katschberg. Skvěle upravené sjezdovky na Katschbergu rozbuší srdce každému lyžaři. Pokud je navíc ubytován v hotelech Falkensteiner či Hinteregger, vyráží na sjezdovku doslova podle hesla: Připnout lyže a vyrazit. Zárukou výborných sněhových podmínek je poloha v nadmořské výšce od 1640 do 2220 metrů. 100 % sjezdovek je vybaveno nejmodernějšími zasněžovacími systémy. Příznivcům Katschbergu leží u nohou celkem 70 kilometrů tratí! Ten pravý ráj však Katschberg představuje pro malé hosty, kteří jsou zde skutečně hýčkáni. Díky Dětskému světu Katschi mají děti rezervovánu vlastní sjezdovku. Mluvící komiksové postavy po celé délce sjezdovky baví děti projíždějící po trati, na start pak malé lyžaře opět vyveze speciální dětský talířový vlek Mini-Jet. V Katschbergu se zimní pohádka stává skutečností!

Více o zimní dovolené v Korutanech včetně aktuálních tipů a nabídek v češtině najdete na www.zima.korutany.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: