Zimní dovolená v Itálii vás nezklame. Proč řada Čechů vyráží na hory na jih Evropy?

Zimní dovolená v Itálii vás nezklame. Proč řada Čechů vyráží na hory na jih Evropy?

V Česku jsou lyžařské podmínky trochu nestálé, není divu, že čím dál více lidí vyráží na zimní dovolenou do Itálie. Do země, která má zhruba tři sta lyžařských středisek, více jak šest tisíc kilometrů sjezdovek a stovky kilometrů běžeckých stop. Co víc si přát na zimní dovolené?

Itálie je pro Čechy velmi oblíbenou destinací, a to hlavně díky své perfektní dopravní dostupnosti. Většinu cesty se jede po dálnici a tam, kde dálnice už není, řidiče čekají dobře udržované silnice, na svahu tak můžete být už za osm hodin. Avšak výborná dostupnost a perfektní podmínky pro zimní sporty stále nejsou všechno, co Itálii tolik nahrává. Země láká i na nespočet míst, co vidět v Itálii, na výtečnou italskou kuchyni, luxusní ubytování a překrásné zasněžené výhledy.

Na perfektní služby si Italové potrpí. V čem jsou Alpy lepší než české hory?

Délka sjezdovek se v Alpách nedá srovnávat s těmi v Česku, u nás je bohužel zvykem, že lyžaři mnohdy více času stráví ve frontě na lanovku než na svahu, i proto jsou zájezdy do Itálie tolik oblíbené. Na několikakilometrových sjezdovkách budete během jízdy dokonce i zastavovat, a to ať už kvůli pokochání nebo kvůli odpočinku, je totiž pravděpodobné, že vás při sjezdu začnou bolet nohy.

Dokonale upravenými dlouhými a širokými sjezdovkami to ale v Alpách nekončí, těšit se můžete také na další perfektní služby. Nechybí například půjčovny lyží a dalšího zimního vybavení, hlídaná parkoviště a ani stánky a restauraces dobrým jídlem. Zapomeňte tak na smažený sýr a hranolky, vybírat budete moci z tradičních jídel v podobě italské pizzy, těstovin na sto způsobů, salátu s prosciuttem, tyrolského knedlíku nebo výtečného tiramisu.

V Itálii se na horách nudit nebudete

Zimní dovolenou na jihu Evropy si skvěle užijí také rodiny s dětmi, Italové na ty nejmenší nezapomínají a mnoho lyžařských středisek je tak uzpůsobeno i jejich potřebám. Cvičné sjezdovky a vleky, lyžařské školičky, dětská menu v restauracích a zábavné programy, to vše vám i vašim ratolestem zpříjemní dovolenou na horách.

Avšak ani rodiče nepřijdou zkrátka, dospělí jistě potěší možnost odpočinku v sauně, vířivce či v bazénu nebo večerní zábava v podobě diskoték, nočního lyžování a pochodů či různých vystoupeních. Mnohdy ale postačí i procházka malebným lyžařským střediskem.

O tom, že Itálie není jen o písečných plážích, moři a památkách, už Češi dávno vědí. V zimě tak v hojném počtu vyráží do Alp, kde se nachází ledovce, skalní masivy, oblá předhůří i panenská příroda, především se tu ale rozprostírají oblíbené Dolomity s nejvyšším vrcholem Marmolada. Dolomity jsou zárukou skvělého lyžování, sníh vás tu rozhodně nemine a krásné slunečné počasí je tu téměř zárukou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: