Ženské dobrodružství v Julských Alpách: multisportovní okruh kolem celého pohoří

Ženské dobrodružství v Julských Alpách: multisportovní okruh kolem celého pohoří

Že si holky dokáží užívat outdooru, a navíc na několika frontách, ukázala ve svém projektu The Wanderer americká profesionální lyžařka, dobrodružka a ambasadorka značky Salomon Kalen Thorien. Ta se vypravila poznávat krásy Alp a posunout své limity v úžasných scenériích Slovinska. Během 260 km dlouhého okruhu kolem Julských Alp si vyzkoušela elektro-kolo, packrafting a také paraglide!

„Když jsem přiletěla, byla jsem ohromena jedinečnou scenérií a krásou Slovinska, je to skrytý klenot Evropy,“ sděluje Kalen na úvod slovinské epizody a pokračuje: „Je pro mě opravdu vzrušující, že o tomto místě vůbec nic nevím. Vím jen to, že se přesouváme z bodu A do bodu B a to, co leží mezi tím, je pro nás velkou neznámou.“

Prohlédněte si celou fotogalerii k článku…

JEDNO DOBRODRUŽSTVÍ, VÍCE AKTIVIT

Po boku Kalen do Triglavského národního parku zavítal i Francouz Romain Raisson, profesionální paraglider, kajakář a lyžař. Po probuzení v městečku Bled naložili elektro-kola vším potřebným a společně se vydali na 260 km dlouhou cestu kolem Julských Alp, aby objevili krásy slovinské přírody.

Kalen a Romain se vydali přes sedlo Vršič (1611 m n. m.), nejvyšší ve Slovinsku, aby podnikli výstup na vrchol Mala Mojstrovka (2333 m n. m.). Kalen o tomto dni říká: „Vystoupit na vrchol této nádherné hory byl velice speciální zážitek. Když vyjdeš na vrchol Mojstrovky a rozhlídneš se po celém národním parku, tak se cítíš hodně malý, ale to jen umocňuje naše dobrodružství.“

AZUROVÁ SOČA Z VÍCE PERSPEKTIV

Z chladných vrcholků hor se dvojice vydala dolů, do teplých údolí s bujnou vegetací připomínající džungli, aby na packraftech projeli opravdu ohromující kaňony s tyrkysově čistou vodou. Pro Kalen byla scenérie řeky Soči jako z jiného světa. „Z této řeky rovnou pít a budeš v pohodě.“ Od Soče se Kalen a Romain vydali na hřeben nad městečkem Kobarid, který je vyhlášeným místem pro paragliding.

„Na noc jsme vklouzli do suprového přístřešku poblíž vršku hřebene,“ popisuje své nadšení Kalen a pokračuje: „Protože počasí nevypadalo jistě, druhý den ráno jsme se poflakovali kolem a minutu po minutě jsme kontrolovali, co dělá počasí.“ „Všechno v pořádku, jde se na věc!“ zahlásil Romain a Kalen musela udělat to, co ještě nikdy ve svém životě nedělala. Létat.

PŘEKONAT SÁM SEBE

„Byli jsme na řece v nejhlubších údolích stejně tak jako nahoře ve vzduchu a všude mezi tím. Jedna věc je udělat si výlet, kde všechno znáš, a věc druhá, když děláš něco, co tě opravdu posouvá. Je skvělé překonat sám sebe a pak den skončit v tom nejlepším,“ uzavírá výlet ve Slovinsku Kalen.

Kalen Thorien na cestách podporuje Salomon.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: