Že by klasickým mapám s nástupem chytrých telefonů odzvonilo?

Že by klasickým mapám s nástupem chytrých telefonů odzvonilo?

To rozhodně ne, ale čím dál častěji se objevují aplikace, které jsou hodně vymakané, co se orientace v terénu týče. Jednu takovou nedávno vypustil do světa Rakouský alpský svaz (OEAV) a to zdarma ke stažení v obou nejrozšířenějších platformách (Android a iOS). Co aplikace nabízí a kde ji můžete stáhnout?

Chytré telefony neboli „smartphony“ zasahují do velmi rozdílných oblastí. Poslední dobou se jednou z nich stále častěji stává outdoor. Svědčí o tom aplikace jako:

– The American Heart Association Pocket First Aid & CPR (poskytnutí první pomoci)

– White Risk (informace o sněhových podmínkách ve švýcarském regionu)

– TrekBuddy, Geocacing nebo RMaps (orientace v terénu)

– Sky Map (orientace na hvězdné obloze.

Těch outdoorově laděných aplikací jsou samozřejmě stovky a někdy by se o jejich zařazení dalo i polemizovat, protože se mi sem tam zdá, že se jedná spíše o „blbinky“ pro chvilkové pobavení. Mezi poslední zmíněné však rozhodně nepatří aplikace „alpenvereinaktiv.com“, která je ideálním společníkem pro vaše horská dobrodružství. Využít ji můžete, když budete na kole, skialpech, běžkách nebo prostě jen v pohorkách.

Co alpenvereinaktiv.com nabízí?

Díky podrobné mapě si můžete naplánovat své túry předem a co je důležitější, mít neustálý přehled o tom, kde jste, tedy pokud se jedná o Alpy Usmívající se. Další užitečné informace, které máte díky aplikaci k dispozici, jsou například strmost svahu, výškoměr, kompas, informace o horských chatách a vrcholech nebo ukazatel souřadnic.

Alpenvereinaktiv.com funguje offline, takže ani v „zemi nikoho“ respektive tam, kde signál nedosáhne, nemusíte mít obavy z hledání cesty. Aplikaci můžete zdarma stáhnout na stránkách OEAV.

Nevím, jak vy, ale kouzlo turistické mapy u mě jen tak nevymizí. Za nic bych nevyměnil ty chvilky, kdy si otevřete mapu a prstem hledáte, co se kde nachází. Neříkám však, že se musí zmíněná aplikace a mapa v kapse vylučovat.

S využitím alpenverein.at

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: