HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Závěrečný závod seriálu Tří závodů pro zdraví se koná již tuto sobotu 1. září 2012

V sobotu 1. září 2012 se uskuteční závěrečný závod Újezd.net seriálu Tří závodů pro zdraví. V Úvalech u Prahy se potkají hobby jezdci s profíky a poměří si síly hlavně sami se sebou a s kvalitně připraveným 4,5km dlouhým okruhem nad říčkou Rokytkou.

Bohatý program je připraven i pro návštěvníky, těšit se můžou například triky skokanů na kolech nebo na živý koncert skupiny Donrvetr a afterparty v režii DJ Fluxe.

Poslední prázdninová sobota v Úvalech je tradičně ve znamení Dexter Velké ceny města Úval, cyklistického závodu v disciplíně cross country, která je známá např. z olympijských her. Závod je určen jak pro začínající tak pro zkušené jezdce na horském kole. Okruh klikatící se ve svahu nad Úvaly prověří technickou i fyzickou vyspělost závodníků, ale jistě neodradí běžné cyklisty od účasti. Právě naopak, mottem závodu je slogan „..když zážitek je víc než výkon“ a závod je opravdu orientován hlavně na místní závodníky, kteří si rádi porovnají síly s přáteli nebo chtějí vyzkoušet svojí poprázdninovou formu.

Program dne osloví všechny věkové kategorie cyklistů. Dopoledne si své síly poměří hlavně dětští závodníci. Pro ty je připraven zkrácený okruh, který však také prověří jejich cyklistické schopnosti. Startovat mohou ve dvou kategoriích do 10, resp. do 14 let. Nejmenší do 6 let si ve speciálním závodě mohou zazávodit, získat účastnický diplom a sladkou odměnu. Start mají navíc všechny děti díky přiloženému voucheru zdarma!

Později se na trať pustí juniorští a dospělí závodníci. Na ty čeká několik 4,5km dlouhých okruhů. V mezičase se již v hlavním areálu rozeskáčí dirt jumpeři – létající cyklisti na horských kolech. Ti po skončení hlavního závodu předvedou velmi oblíbenou exhibici v této speciální disciplíně. Poté startuje koncert skupiny Donrvetr a o večerní zábavu a tečku za tímto závodem i celým Seriálem se postará DJ Flux. Takže je určitě na co se těšit.

I díky podpoře místní radnice a práci místních sdružení se v Úvalech obnovila tradice cyklistických závodů pro širokou veřejnost. Vysoká úroveň daná profesionálním přístupem a kvalitním zázemím, které je srovnatelné s mnohem masovějšími závody, udělala z této akce vyhledávaný cíl cyklistů z širokého okolí. Letošní již 6. ročník pořádaný pod hlavičkou Újezd.net Seriálu tří závodů pro zdraví je toho důkazem.

Více informací, včetně online přihlašování, naleznete na stránkách závodu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: