Zařiď si svůj horský deníček na Vrcholovka.cz a přijmi výzvu Koruny Světa outdooru!

Zařiď si svůj horský deníček na Vrcholovka.cz a přijmi výzvu Koruny Světa outdooru!

Na začátku roku 2018 se na českém webu objevil projekt Vrcholovka.cz. Během dvou let fungování se na původně jednoduchý horský deník nabalily další užitečné funkce, kterým se teď podíváme na zoubek.

Horský deník

Po registraci zdarma získáš prostor, kde můžeš přehledně evidovat své výšlapy, připojit fotky, popis výstupu a další informace. Taky si nastavíš, jestli jde o záznam soukromý nebo ho uvidí i ostatní návštěvníci. Navštívené vrcholy pak najdeš ve svém profilu, případně si je můžeš zobrazit na mapě (tam si pak můžeš třeba naopak zobrazit jen vrcholy, které jsi ještě nezdolal/a). Pokud používáš Strava nebo jiný tracker, můžeš taky nahrát celou trasu a zadávání vrcholů si ulehčit.

Vrcholy

Na přehledné mapě nebo pomocí vyhledávání se můžeš podívat na detail vrcholu. Kromě základních informací uvidíš, zda je na vrcholu chata, výhledy, jaká je aktuální předpověď počasí nebo si pustíš webkamery v blízkém okolí. Velkou výhodou je tady otevřenost – přidávat nové vrcholy a chaty nebo doplňovat informace u těch už vložených může každý, po schválení tak mohou aktuální informace pomoci ostatním.

Výzvy

Důležitou součástí Vrcholovky jsou už od samého počátku výzvy. Vždy je dán nějaký cíl – navštívit určené vrcholy, porovnat se s ostatními v počtu výstupů nebo třeba vystoupat na takové alespoň dvoutisícovky, aby se součet jejich výšek co nejvíce blížil Mount Everestu. Jednu novou výzvu jsme společně připravili i pro (nejen) čtenáře Světa outdooru, podrobnosti najdeš v infoboxu.

Výzva: Koruna Světa outdooru

Svět outdooru a Vrcholovka.cz si pro Tebe společně připravili výzvu. Cílem bude až do konce září vystoupit na co nejvíce nejvyšších vrcholů všech pohoří České a Slovenské republiky, které přesahují výšku 1 000 m n. m. a vede na ně turistická cesta. Nejlepší muž a žena výzvy obdrží kšiltovku a předplatné časopisu Světa outdooru na 1 rok. O průběhu výzvy tě budeme pravidelně informovat na www.vrcholovka.cz i v časopisu Svět outdooru. Prohlédnout si všechny cílové vrcholy a zapojit se do výzvy můžeš i ty na www.vrcholovka.cz/koruna-sveta-outdooru/.

Motivace

Kromě výzev existují na Vrcholovce i další cíle pro zpestření. V žebříčcích se můžeš s ostatními srovnat v počtu navštívených zemí, vystoupaných vrcholů nebo třeba nejvyšším zdolaném vrcholu. A pokud na hory chodíš se psem, svůj žebříček tady najde i on.

Plakety

Svůj veřejný profil si můžeš ozdobit virtuálními plaketami. Získáš je za zapisování svých výšlapů, doplňování databáze vrcholů, plnění výzev nebo výšlapem v nějaký významný den (třeba na Nový rok).

Víš, že…

… na Vrcholovka.cz/mapa si můžeš kliknutím na ikonu v pravé části mapy vyfiltrovat třeba jen vrcholy, které jsi ty, ani někdo z tvých přátel ještě nenavštívili? Ideální možnost, jak objevit něco nového!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: