Začněte seřizovat skialpy

Začněte seřizovat skialpy

Každý zná větu „Konec je začátkem něčeho nového“. Tato slova perfektně vystihují situaci v Tatrách. Sotva skončila turistická sezóna, rozjela se ta skialpinistická.

Tatranští turisté pověsili pohory na hřebík k 1. listopadu (do 15. 6.). Naopak skialpinisté se mohou těšit na to, že celá sezóna je ještě před nimi. Začala přesně 21. prosince a bude trvat až do 15. dubna (na určitých úsecích v Žiarske dolině až do 15.5.).

Do Tater mohou také horolezci, kteří jsou registrovaní v horolezeckých svazech.

Zimní radovánky nejsou nedotknutelné

Skialpinisty může v tomto termínu omezit pouze jediné, a sice lavinové nebezpečí. V tomto případě jsou i pro vyznavače adrenalinového sportu tatranské chodníky uzavřeny.

To, že začala sezóna, však neznamená, že se skialpinisté budou volně pohybovat po všech tatranských chodnících. Mohou využít všechny, ale pouze za účelem nástupu na skialpinistickou túru.

Vyhrazené trasy jsou:

Ve Velké Studené dolině od Zbojnické chaty přes kotel Sivých ples do Priečneho sedla, z něho k Téryho chatě v Malé Studené dolině a dále Pod Mačací vežu do Baranieho sedla a Velkou Zmrzlou dolinou na Chatu pri Zelenom plese.

V Mlynické dolině od vodopádu Skok do Soliskového sedla a stejnou trasou zpět, případně s přechodem ze sedla na sjezdovku od chaty Solisko. V Žiarské dolině v úseku Velké Závraty a Malé Závraty, přičemž východiskem je Žiarská chata. V úseku Bobrovecká Vápenica – Červenec – Babky – Velká Kopa – sedlo Priehyba a zpět, ve Spálené dolině a v úseku sjezdovky Spálená – Salatínská dolina.

S využitím topky.sk

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: