Začíná sériál terénního víceboje Czech Outdoor Tour

Začíná sériál terénního víceboje Czech Outdoor Tour

Czech Outdoor Tour je seriál sportovních outdoorových aktivit a v roce 2014 pokračuje již 3. rokem, budou opět veřejné outdoorové štafetové závody, ale i MTB a in line závody a to vše včetně turnaje v malé kopané určené pro týmy i jednotlivce, hobbíky i profíky, dospělé i děti a mládež.

Cíl projektu nadále přetrvává, když naší snahou je přivést děti, mládež a veřejnost k pohybu v přírodě, odvést děti od počítačů, rodiny ven z měst, z tělocvičen a fitek, když jedním z největších nebezpečí současnosti jsou dle studie Valentina Z. Marksera z Německého svazu psychiatrie a psychoterapie dnes právě např. fitness studia otevřená čtyřiadvacet hodin, sedm dní v týdnu, které se staly velkou módou a do nichž se zapojuje čím dál více lidí, což je důvodem, že sportování v přírodním prostředí je jaksi stále více opomíjeno.

V minulých letech odvedl tým pořadatelů pořádný kus práce, když všechny pořádané akce byly dokonale nachystány a připraveny, což ocenili nejen obchodní partneři, ale hlavně závodníci a široká veřejnost se o tom mohla přesvědčit na obrazovkách televizí, ale taky víme, že se vše vždy zcela nepovedlo, a že je co zlepšovat. Odměnou za odvedenou práci je narůstající počet závodníků na startu, který se každým rokem zvyšuje, když v roce 2013 již počet účastníků čítal více než 220 sportovců.

Czech Outdoor Tour 2014

Světově narůstající popularita outdoorových aktivit, ať již v podobě terénních duatlonů, triatlonů, či kvadriatlonů nebo i jiných aktivit, jako jen běhání v přírodě, jízda na MTB nebo in line bruslení, či záliba v malé kopané, je tím nejlepším prostředkem vedoucím ke zlepšení kondice a k návratu ke sportování v přírodě.

V rámci závodů si může každý poměřit své schopnosti se stejně „postiženými“ jedinci nejen z řad hobbíků, ale třeba i profíků z odlišných sportovních disciplín. Každý může nabídnout své síly a své schopnosti ve prospěch týmu, vždy v tom odvětví, který mu nejlépe vyhovuje, a tak společně vytvořit ambiciózní tým nebo si vyzkoušet své schopnosti, třeba jen jako jednotlivec. Navíc můžete do sportovního klání zapojit i celou rodinu, případně jen děti. Závody jsou určeny široké sportovní veřejnosti bez rozdílu věku a kondice, od začátečníků až po profíky.

První závod se blíží: Rampouch cup v Hodoníně u Kunštátu

Už v sobotu 8. února čekejte první díl letošního ročníku Czech Outdoor Tour v Hodoníně u Kunštátu na Vysočině Bude-li dostatek sněhu, čeká účastníky trojboj v přespolním běhu (3,5 km), běhu na lyžích (6 km) a na horském kole (10 km). Za nedostatečných sněhových podmínek bude vypuštěna běžkařská část. Závodu je možné se zúčastnit jako jednotlivec všech částí, nebo v týmu štafetovým způsobem. Přihlašujte se do 6. února on-line nebo na místě v den závodu.

X-Trial Rampouch Cup

Více informací a přehled dalších závodů na CzechOutdoorTour.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: