Začíná nová lyžarská sezóna. Malé děti mohou lyžovat ve Švýcarsku zdarma + SOUTĚŽ

Začíná nová lyžarská sezóna. Malé děti mohou lyžovat ve Švýcarsku zdarma + SOUTĚŽ

Vydejte se letos za zimní dovolenou do Švýcarska. Pro Vaše dítě můžete vyhrát jeden z 12 770 týdenních skipasů zcela zdarma. Stačí, když se zúčastníte soutěže Kids4Free, které se ode dneška až do 7. 12. 2018 můžete zúčastnit.

Více k soutěži najdete ZDE.

A proč si vybrat právě Švýcarsko? Jistě i proto, že právě tady se nachází nejvyšší část Alp, celkem 48 vrcholů je nad nadmořskou výškou 4.000 m. Tím je dána i jistota přírodního sněhu. A nebojte se ani vzdálenosti, nejbližší střediska jsou od Prahy vzdálena 600 km.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Na rodiny s dětmi jsou tu připraveni, řada středisek splňuje kritéria pro označení Family Destination a děti tu budou opravdu nadšené. Skipasy platí děti od 6, někde od 9 let, výjimečně až od 13 let. Přehled najdete ZDE.

A co všechno tady můžete podnikat kromě lyžování? Sáňkování po mimořádně dlouhých trasách přes den i večer. Bruslení nejen na kluzištích, ale třeba na upravovaných bruslařských stezkách dlouhých i několik kilometrů. Relaxovat v termálních lázních. Vydávat se na pěší procházky po upravovaných zimních stezkách pro pěší. Vyzkoušet sněžnice. A užít si jízdu v kočáře do romantických opuštěných údolí, kam se silnice neprotahují. Nebo se vrátit o 100 let zpátky do období Belle Epoque. Zpestřit si zimní pobyt jízdou v panoramatickém vlaku, třeba v proslulém Ledovcovém expresu nebo Bernina Expressu.

Přijměte naše pozvání do tří středisek, která Vás svou nabídkou určitě nezklamou:

1. Davos Klosters

K lyžování se nabízí celkem 300 km upravených sjezdovek, pro běžkaře se nabízí 100 km klasických tratí a 50 km tratí pro bruslení, pro sáňkování 23,8 km. Skvělý je místní program Davos Klosters Inside, kdy můžete jako hosté zažít třeba úpravu sjezdovek přímo v rolbě nebo školení v lavinovém centru. Pokud se ubytujete v některém z hotelů Mountains Hotels, máte již skipas zahrnut v ceně pobytu. MojeSvycarsko.com/davosklosters.

Speciální tipy pro rodiče s dětmi:

– Rinerhorn – klidné středisko je určené právě rodinám s dětmi, v samoobslužné restauraci u horní stanice lanovky nebudete moci dostat děti z místní herny.

– Údolí Sertig – pro odpočinkové odpoledne se můžete vydat do malebného bočního údolí Sertig. V půvabném hotelu Valserhuus budou děti žasnout u obřího domečku pro panenky.

– Vodní svět Eau-là-là – po lyžování se vždy dobře odpočívá při vodních radovánkách. Tenhle program ocení celá rodina.

– Bruslařský areál Davos World of Ice – trochu jiné bruslení, než jsme zvyklí z našich kluzišť. Jedná se několik propojených menších ledových ploch a bruslení je tady daleko zábavnější.

2. Engadin Scuol Samnaun Val Müstair

K lyžování se nabízí celkem 333 km sjezdovek, pro běžkaře 70 km upravených běžeckých stop a pro sáňkování 40,7 km. Tady si můžete vybrat ze dvou hlavních lyžařských oblastí, které mají ale samostatné skipasy – Scuol – areál přímo nad městečkem nebo Samnaun – jediná bezcelní zóna Švýcarska přímo na hranicích s Rakouskem. Val Müstair je ideální místem pro dovolenou běžkařů. Pro menší děti je vhodný Scuol, kde je nad stanicí lanovky Motta Naluns lyžařský areál pro děti. Skvělým bonusem po lyžování jsou místní minerální lázně s širokou nabídkou a venkovním bazénem s úžasným výhledem. MojeSvycarsko.com/engadin.

Speciální tipy pro rodiče s dětmi:

– Výlet do vesničky Guarda, která vyhrála i titul nejkrásnější vesnice Švýcarska. Odtud pochází také dětský pohádkový příběh s postavičkou Schellen Ursli.

– Noční prohlídka hradu Tarasp, který se hrdě tyčí na údolím Inu.

– Bruslení na ledové stezce nad Scuolem.

3. Jungfrau a Schilthorn

K lyžování se nabízí celkem 216 km perfektně upravených sjezdovek a středisko má několik částí a ocení ho díky rozsahu a mnohostrannosti hlavně rodiny s většími dětmi. V sobotu tady děti lyžují zdarma.MojeSvycarsko.com/Schilthorn.

Speciální tipy pro rodiče s dětmi:

– Výlet na na vrchol Schilthorn (je součástí skipasu), na Piz Gloria, které je spojeno s Jamesem Bondem. Právě tady se natáčel film V tajných službách Jejího Veličenstva. Natáčení je tu věnována celá interaktivní expozice a sjezd odtud na lyžích je pro opravdu dobré lyžaře.

– O patro níže na Birgu si můžete užít adrenalinový okruh Thrill Walk. Návštěvu završí posezení v iglú.

– V Interlakenu zajděte do Funky Chocolate Clubu, kde si můžete vyrobit vlastní čokoládu nebo si jen vychutnat nejlepší horkou čokoládu.

A ještě jeden tip pro předvánoční návštěvu Švýcarska: Adventní trhy v Montreux patří k nejznámějším ve Švýcarsku, konají se od 22. 11. do 24. 12. 2018 a nahoře nad nimi na Roche-de-Naye sídlí švýcarský Ježíšek. Vyjet k němu můžete zubačkou přímo z Montreux.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: