Začíná freeride festival Snowfest

Začíná freeride festival Snowfest

Pod názvem Hudy SnowFest 2013 se skrývá již šestý ročník festivalu lyžování ve volném terénu. Co účastníky a možná i vás ve švýcarském Lenzerheide čeká?

Největší český festival zaměřený na lyžování ve volném terénu a související problematiku – proběhne letos již v lednu a opět ve švýcarském středisku Lenzerheide. Rozhodli o tom čtenáři lyžařského webu Snow.cz v anketě po skončení předchozího ročníku, který se konal až v březnu.

Letos se tak SnowFest uskuteční už od 20. do 26. ledna. Součástí programu jsou tematické kempy zaměřené převážně na freeride pro začátečníky i pokročilé, bezpečnost ve volném terénu i telemarkové lyžování. Novinkou je dětská freeridová školička. Všechny kempy jsou vedené jedněmi z nejlepších českých odborníků. Chybět nebude test nejnovějších freeski lyží a možnost vyzkoušení lavinových vyhledávačů a batohů od Mammutu v terénu.

Jak bylo loni?

Lépe, než obrázky, to asi vyjádřit nelze.

Mimochodem, na webu akce je i krátké, stručné a výstižné video o základním freeride vybavení. Pokud nepatříte ke zkušeným freeridistům, kteří již vše jistě používají, mohou vám tyto dvě minuty zachránit mnoho let…

Více na snowfest.cz.

Vyrážíte letos na SnowFest do Lenzerheide? Rádi zveřejníme vaši reprotáž z akce, ozvěte se na vo***@po****.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: